TYLKO U NAS! Bartosz Ziółkowski komentuje decyzję radnych o likwidacji CRK. “Dezercja była z ich strony”

30
Nie milkną echa podjęcia uchwały ws. likwidacji Centrum Rozwoju Komunalnego, która została przegłosowana przez radnych podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Co o decyzji Rajców sądzi Bartosz Ziółkowski, prezes CRK.

Temat likwidacji Centrum Rozwoju Komunalnego od lat wzbudza ogromne emocje. O sprawie ponownie zrobiło się głośno kilka miesięcy temu za sprawą radnego Alojzego Motylewskiego, który na jednej z poprzednich sesji zapowiedział likwidację CRK. Podczas sierpniowej sesji przegłosowano uchwałę w sprawie procesu rozwiązania spółki działającej pod firmą Centrum Rozwoju Komunalnego S.A.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT WYNIKÓW GŁOSOWANIA RADNYCH

Na sesji nie było ani prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek, ani prezesa zarządu CRK, Bartosza Ziółkowskiego, który przebywał w tym czasie w siedzibie spółki. Pojechaliśmy tam z kamerą, by zapytać o opinię na temat decyzji radnych, którzy przegłosowali uchwałę. – Liczby, które przedstawił radny Wojciech Matuszczak to nie były żadne zyski i straty. Pokazywane są na sesjach tabelki kompletnie wyrwane z kontekstu. W najbliższym czasie zaprezentujemy sposób funkcjonowania i pokażemy wyniki finansowe. Zaprezentujemy też, że CRK jest zupełnie czymś innym niż był Holdikom – oznajmił prezes Ziółkowski. – Wielokrotnie zapraszałem radnych na rozmowy. Wielokrotnie próbowałem z nimi dyskutować, chcąc pokazać wyniki i strategie. W większości przypadków nie przychodzili. Była to dezercja? Nie umiemy rozmawiać w zaciszu gabinetów i na bazie argumentów? Moim zdaniem z ich strony była to dezercja – zaznaczył szef CRK.

Całą wypowiedź prezentujemy w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

30 KOMENTARZE

 1. 41
  11

  No i co tu komentować. Co tam pan ma mówić, skoro wyrywają mu stołek spod … ,,ciała”. Oczyeiście, że CRK działa zupełnie niż HOLDOKOM bo Holdikomu podobno zlikwidowano?! Prawda?! Ciekawe, bo ja prócz zmiany prezesa i nazwy nie widzę, żadnej różnicy. No cóż faktyczny koniec i likwidacja dopiero będzie i to nie dzięki pani Klimek i ,,niezależnym” radnym a dzięki opozycji. Brawo !!!!!!!!!!! Panie Ziółkowski czas poszukać innej pracy.

 2. 8
  21

  Bartek pokaż im gdzie pieprz rośnie. Nie da się zagluszyc afery z bezprzetargowym zakupem dzialki przez Motylewskiego. CBA powinno to wyjaśnić do końca tak jak i sprawę sprzedaży obiektów KS STAL i zadłużenia klubu, szczególnie w Urzędzie Skarbowym i w ZUS.

 3. 22

  Przed kilkunastu laty Holdikom SA oraz inne spółki grupy kapitałowe były na rynku publicznym i były poddawane ich finanse rygorom rynku kapitałowego . Sprawozdania dotyczące finansów spółek były przesyłane na gielde i w każdej chwili można było zbadać ich kondycję finansowa . Wystarczył dostęp do internetu żeby to zrobić o każdej porze dnia i nocy. Był także czas , kiedy obligacje miasta były notowane na giełdzie , dxieki temu budżet miasta w każdy momencie był dostępny w każdym momencie. Nie trzeba było tworzyć tabelek , żeby coś komuś udowodnić . Cyfry byly całkowicie jawne. To było jeszcze w katach 90 tych. Teraz , prawie 20 lat pilniej …. trochę slabo

  • 16
   1

   Prezes CRK, prezes MZK na urlopie bezpłatnym, jeszcze liczy na to, że durni mieszkańcy wybiorą go na radnego w powiecie. Wtedy gdyby się zmienił prezydent będzie nie do ruszenia przez 5 lat. Podwójne zabezpieczenie, brawo prezesie. To będzie wielki sukces, większy niż ta roczna odprawa ostatnio.

 4. 4
  23

  bicie politycznej piany przez niektórych radnych tylko po to, aby wylansować się przed wyborami. Trzeba być ślepym aby nie widzieć zmian jakie zaszły w spółce.

  • 19
   5

   A jakie przeciętny mieszkaniec niby widzi zmiany gołym okiem??
   No chyba, że jest nowo przyjętym pracownikiem CRK.

  • 15
   3

   Oho wynajęty gladiator internetu w akcji. Panie, trzymaj się pan pracy przy dorabianiu głosów swojej królowej w ankietach internetowych. Tej sprawy nie da się obronić. Długo pan nie popracujesz, więc radzę sobie odkładać na czarną godzinę, bo ona coraz bliżej.

  • Ale ja zwracam się do nieroba, który już w ostatnich latach kilka miejsc pracy zaliczył. W końcu na nim się poznają i nikt go nie zatrudni za biurkiem, a łopaty nienauczony.

 5. 35
  2

  Panie prezesie, trochę grzeczniej w stosunku do mieszkańców i ich przedstawicieli. Dostaje pan potężne pieniądze za siedzenie w gabinecie i “zarządzanie” miejskimi spółkami. Pamiętamy jakie miał pan osiągnięcia, kiedy zasiadał już pan w Holdikomie i że skończyło się to rocznym pobieraniem kasy za to, że pan nie pójdzie do pracy. Teraz nie dość, że dostał pan kolejną szansę to startuje pan na radnego do powiatu, pewnie po to, żeby sobie zapewnić nietykalność w CRK. Mam nadzieję, że mieszkańcy nie dadzą się na to nabrać. A poza tym uważam, że CRK należy jak najszybciej rozwiązać. A panu już dziękujemy.

 6. 4
  31

  Zawsze w Ostrowie przed wyborami wraca temat Holdikomu…. A co do Prezesa Ziółkowskiego to najlepszy specjalista od od gospodarki komunalnej w mieście. Był w JLA spółka wyszła na prostą, był w MZK największe inwestycje w historii spółki, w CRK też sobie poradzi.

 7. 27

  Należy przypomnieć, Ziółkowski już był prezesem Holdikomu i po utracie zatrudnienia pobierał pensję jeszcze przez rok za nicnierobienie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick