Większość radnych “za” rozwiązaniem Centrum Rozwoju Komunalnego S.A.

33
11 radnych było "za" podczas głosowania nad uchwałą dotyczącą procesu rozwiązania spółki działającej pod firmą Centrum Rozwoju Komunalnego S.A. W sierpniowej sesji uczestniczy 20 radnych. To oznacza, że uchwała "przeszła" minimalną liczbą głosów.

Trwa sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. Pod nieobecność prezydent Beaty Klimek i prezesa spółki Centrum Rozwoju Komunalnego S.A. Bartosza Ziółkowskiego, rajcy debatowali nad uchwałą dotyczącą procesu rozwiązania spółki działającej pod nazwą CRK S.A. – Dezercja prezesów spółek o czymś świadczy. Oni nie chcą z nami rozmawiać – powiedział naszemu reporterowi Wojciech Matuszczak, wiceprzewodniczący rady w trakcie przerwy tuż przed głosowaniem.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Kiedy przewodniczący rady Marian Herwich ogłosił przystąpienie do głosowania, “za” rozwiązaniem spółki było 11 radnych. Biorąc pod uwagę, że rajców podczas sesji jest 20, uchwała została przegłosowana minimalną większością głosów.

Chęć rozwiązania spółki CRK S.A. przez ostrowskich radnych, nie oznacza, że podjęta przez nich uchwała wystarczy, by rozpocząć proces jej likwidacji. Dokonuje jej prezydent. jednak aby to zrobić, musi mieć zgodę na jej likwidację od rady miejskiej. – To jest uchwała kierunkowa. Nie jest napisane, kiedy i jak szybko spółka zostanie zlikwidowana. Chcemy to zrobić w sposób rozsądny. Pewnie pochyli się nad tym prezydent w następnej kadencji. W każdym razie chcemy likwidacji spółki jak najniższym kosztem – dodał Matuszczak.

Do tematu będziemy jeszcze wracać na wlkp24.info oraz w Telewizji Proart.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

33 KOMENTARZE

 1. 11
  17

  Ja bym też z takimi radnymi nie rozmawiał.Toż to rebelia.Dobrze że za chwilę wybory.Już za dużo złego nie da się zrobić.A tak naprawdę dlaczego do dziś CBA nie sprawdziła oświadczenia majątkowego Motylewskiego czy sprzedaży obiektów i zadłużenia zasłużonego KS STAL również w Urzędzie Skarbowym i ZUS.Przecież to my mieszkańcy za to płacimy.A PiS obiecywał,że takie sprawy rozliczy.

  • 21
   7

   Pani Klimek miała w swoim programie likwidację HOLDIKOMU. Nie spełniła go, zmieniła szyld na CRK. Tak się nie traktuje swoich wyborców.

  • 19
   7

   Niech Pani Prezydent Klimek w kampani chwali się swoim wybrcom i Ostrowianom, a najlepiej niech zamieści na swojej ulotce wyborczej jakie “Syte premię były wręczane za jej panowania”. Ile dostała Pani prezydent Matecka, Sekretarz, Skarbnik? Ostrowianie chętnie usłyszą jakie mam zafundowali Bizancjum.

  • 12
   7

   Za 2 miesiące możemy odmienić oblicze naszego miasta i skończyć z kiepskimi rządami Pani Klimek i jej ekipy, która zarządzać miastem nie potrafi.

 2. 17
  2

  Zastanawia mnie obecność w radzie pracownika Holdikomu/CRK . Prawnie to pewnie nie jest zakazane, ale wątpliwości różne budzi. Bedę mieć na uwadze przy następnych wyborach.

 3. 7
  14

  Typowa gra wyborcza radni zachowują się jak dzieci o panu przewodniczącym już nie wspomnę radny Motylewski mowi o wszystkim byle tylko oddalić afere która w okol niego wynikla radny Paduch zna tylko jedna miejscowość w kraju tj WROCLAW na który wciąż się powoluje zenada

 4. 10
  12

  Mam propozycję dla Justyny Michalak, która na Sesji krytykowała położenie przedszkola Calineczka. Następne przedszkole wybudować pod Ratuszem jak wybory wygra PO.

 5. 17
  8

  Apolitycznej Pani Klimek dzisiaj nie było na Seji Miasta? A kto jej płaci pensję i z czyich podatków? Pewnie miała ważny wyjazd i odbierał kolejny tytuł “Kobiety charyzmatycznej”.

  • 8
   7

   Po dzisiejszej sesji już wiem że prezydentem powinien być Motylewski. On nie tylko zlikwiduje CRK ale wyprowadzi Ostrów Wielkopolski z Polski i UE na wschód do Putina.

 6. 10
  5

  Ci radni uczestniczący w dzisiejszej sesji zadający pytania nieobecnej Beacie to prawdziwe dziady jak mówi powiedzenie. Mówił dziad do obrazu, a obraz ani razu. Na końcu się okazało, że Beata w czwartki spotyka się z mieszkańcami i nie ma czasu na pierdoły. Tak w podobnym sensie tłumaczyła jej zastępczyni Matecka.

 7. 15
  8

  Nigdy nie oglądałem żadnej sesji RM. Ta była pierwsza. Jednak, to czego się z niej dowiedziałem całkowicie zmieniło moje zdanie na temat obecnej pani prezydent. Zaniedbania, bałagan, podejrzane sytuacje no i buta z lekceważeniem do kwadratu w związku z nieobecnością.

 8. 3
  3

  Najlepsze wystąpienie p.Drozd , to ona wie jak wydawać publiczne pieniądze. To ona jest najbardziej kompetentną osobą do oceniania gospodarowaniem pieniędzmi i straszeniem CBA.

 9. 3
  2

  Nie jestem za ani przeciw Pani prezydent ,ale jak czytam wypowiedzi internautów to mnie bawi…. Który prezydent zrobił coś wiecej ?
  Wiadomo ,że jest budżet miasta jest jaki jest i niestety nie zrobi się wszystkiego od razu. Niech ci co tak krytykują Panią Beatę Klimek napiszą konkretnie w czym im zaszkodziła lub czy byli kiedykolwiek na rozmowie z nią . A jak nie podoba się niech sami startują w wyborach i poczekamy na ich efekty…….

  • 2
   5

   Urbaniak zrobił więcej, a przynajmniej zaspakajał bieżące potrzeby mieszkańców.Budował drogi i chodniki z których wszyscy korzystamy na codzieńcodzień. Pani Klimek wydaje nasze wspólne pieniądze na lodowiska baseny z których korzysta grupka osób. A gdzie miejsca pracy w Ostrowianie powiedzmy Pani Klimek nie w najbliższych wyborach.

  • 2
   6

   Urbaniak zrobił więcej, a przynajmniej zaspakajał bieżące potrzeby mieszkańców.Budował drogi i chodniki z których wszyscy korzystamy na codzieńcodzień. Pani Klimek wydaje nasze wspólne pieniądze na lodowiska baseny z których korzysta grupka osób. A gdzie miejsca pracy w Ostrowie? Syte premie w Urzędzie Miejskim, tłuste misie w spółkach miejskich tak wuglądała obecna kadencja. Powiedzmy Pani Klimek nie w najbliższych wyborach.

  • 2
   3

   Mówisz o małym budżecie. No to po kolei- właśnie mała Słupca buduje całoroczny basen, za 19 mln, z czego połowę dostaje dotacji. Pani Klimek wybudowała basen na 30 dni w roku za pieniądze nasze wspólne za 7 mln. Kosztem inwestycji drogowych, chodników. Widzisz różnicę? Pani Klimek zastała miasto z 70 mln długu, teraz częściowo kosztem kolejnych inwestycji a częściowo na kredyt, z naszych pieniędzy bez dotacji zamierza wybudować hale widowiskową dokładając jakieś 20 mln do 70 mln długu. To żadna sztuka budować za pieniądze wspólne, na kredyt, a spłatą niech się martwią przyszli prezydenci i mieszkańcy. Czujesz różnicę? Mądrzy prezydenci robią wszystko żeby obniżyć mieszkańcom koszty, żeby jak najwięcej ściągnąć finansów zewnętrznych do miasta. Pani Klimek nie obniża kosztów, które jeszcze 4 lata nazywała zbyt wysokimi, a za to buduje bez dotacji- wiaty targowe za ponad 600 tys. jedną, domy dla rad osiedli, głównie stojące pusto za ponad 600 tys. jeden, remontuje stadion wydając już ponad 3 miliony z pieniędzy mieszkańców bez złotówki dotacji. Można za nie swoje? To tragedia dla miasta. Ale na 3 godzinny koncert na rynku 60 tys. lekką ręką.

 10. 6
  2

  Butę i wyższość z jaką traktowała Radę Miejską Pani Klimek każdy kto obserwował Sesje Rady Miejskiej całą kadencję widział. Teraz gra poszkodowaną. Mam tylko nadzieję, że Ostrów wyciągnie wniosku z tych nieudolnych rządów kobiety charyzmatycznej.

 11. 2
  3

  Proponuję powołać miejską komisję śledczą do sprawy zakupu działki bez przetargu przez Motylewskiego. Może jest wszystko w porządku a tak go atakują.

 12. 7
  4

  Mnie się podobała konfrontacja obietnic przedwyborczych pani Klimek ze stanem faktycznym. Tłuste misie ze spółek dziś wystraszone nie przyszły na sesję, a i tak radni wykazali, że obietnice pani Klimek o zaciśnięciu pasa w spółkach to były tylko obietnice. 35-42 tysiące rocznej nagrody dla członków zarządów spółek to skandal. A już fakt, że miasto z dywidendy od spółek dostaje kilka procent, a ponad 90% konsumuje CRK pokazuje, że mamy dwa odrębne byty w Ostrowie- miasto i spółki na czele z Holdikomem- CRK. Czas na zmiany!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick