DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Tydzień temu podzieliliście się swoją krwią!

Dokładnie tydzień temu odbyła się 19. akcja Oddaj krew z kablówką.

19. akcja Telewizji Proart Oddaj krew z kablówką okazała się najlepszą od czasów pandemii. Państwa zaangażowanie pozwoliło zebrać 122 litry krwi. Zarejestrowały się 304 osoby, a 272 z nich mogły oddać krew.

Już niedługo przekażemy wyniki konkursu, w którym wzięli udział nasi krwiodawcy. Wyniki konkursu opublikujemy w osobnym artykule. Dziennikarze Telewizji Proart oraz portalu wlkp24.info przeczytali odpowiedzi na pytanie konkursowe. Dziękujemy za tak liczne i ciekawe odpowiedzi! A pytanie brzmiało: „W akcji Oddaj krew z kablówką najbardziej lubię…”

Przedstawiamy niektóre z nich. Te nietypowe, oryginalne, zabawne ale także wzruszające:

Łukasz Lis: – W akcji oddaj krew z kablówką najbardziej lubię, to że wszyscy co roku z PRO-ARTem jesteśmy w  jednym klubie. Atmosferę, która budujecie, aby pomóc potrzebującym i chorym na świecie (…) Dziękuję Wam bardzo, że dzięki Wam jest co roku jeden zwyczajny dzień, gdzie zwyczajny człowiek popełnia z wami nadzwyczajny czyn.

Maciej Kaczmarek: Panią Anię z Proartu!

Zbigniew Kłobuch: Jak tu nie lubić tej akcji? Przecież samo oddanie to bezcenny dar – czuję się tutaj jak bohater filmu, gdzie gram jedną z najważniejszych ról.

Katarzyna Hybś: Oddaję krew już od kilkunastu lat… a jednak każde oddanie krwi przysparza mnie o szybsze bicie serca.

Beata Ciupka: Oddawanie krwi to dla mnie bezinteresowane niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Poświęcę kilka minut swojego czasu, a uratuję komuś życie.

Izabela Zych: Cały personel który dba o osoby, które oddają krew oraz Panie pielęgniarki, które bardzo dobrze się mną zajęły. Pytały bardzo często, czy dobrze się czuję i jedna z Pań zwróciła uwagę na moje paznokcie, które pochwaliła.

Tomasz Dudczak: Krew pomaga, krew ratuje, nikt z nas krwi swej nie żałuje. Każdy kto krew swoją oddaje dobrym człowiekiem się staje. Nawet mała kropelka krwi ratuje życie tobie i mi. Jedna kropla tyle znaczy choć niewiele to tłumaczy. Krew ratuje ludzie życie, oddawajcie – zobaczycie. Krew oddaj i TY.

Katarzyna Michalak: To, że mogę uczestniczyć w tak wspaniałej akcji, podzielić się najcenniejszym darem jaki mam z innymi, poznać wspaniałych ludzi, spędzić ten czas w miłej atmosferze. Dzięki takiej akcji jak Oddaj krew z kablówką rośnie we mnie poczucie dumy z samej siebie jak i z każdej osoby, która bierze w niej udział.

Monika Cieluch: Patrzeć na ogrom zaangażowania ze strony organizatorów, którzy wkładają w tą akcję całe swoje serce, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Lubię patrzeć na personel medyczny, który niczym pracowite pszczółki pobiera krew. A przy tym wszystkim lubię oddać małą cząstkę na ten szczytny cel ratując być może komuś zdrowie lub życie.

Tomasz Maleszka: Gdy daję dobry przykład mojemu 4-letniemu synowi, który towarzyszy mi co roku.

Piotr Zgoliński: szczytny cel, wspaniałą atmosferę, profesjonalną obsługę Telewizji Proart, no i te niesamowite panie z dużymi igłami!

 

Przypominamy: Lista zwycięzców w konkursie akcji Oddaj krew z kablówką opublikujemy w osobnym artykule na wlkp24.info oraz na antenie Telewizji Proart.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz