Twierdził, że go okradli. Pieniądze jednak wydał sam

0
32-letni mieszkaniec Kępna poinformował, że padł ofiarą złodziei, którzy ukradli mu pieniądze. Okazało się jednak, że pieniądze nie zostały skradzione, a stracone podczas gier na maszynach. Policjanci z Kępna prowadzą czynności w tej sprawie.

32-latek z Kępna zgłosił się na komisariat twierdząc, że został okradziony. Z jego samochodu miało zniknąć 6400 złotych, a do kradzieży miało dojść w Gostyninie. Policjanci od samego początku podejrzewali, że coś jest nie tak. – Zachowanie zgłaszającego budziło podejrzenia, okoliczności zdarzenia były bardzo dziwne. Nasi funkcjonariusze szybko zajęli się tą sprawą, przeprowadzili rozmowę między innymi z właścicielem zakładu w którym pracował ten mężczyzna. 32-latek z Kępna po dłuższej rozmowie z naszymi funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego, przyznał się, że kradzieży nie było. Przyznał się również do przegrania pieniędzy na maszynach typu „Bitcoin” – informuje st. post. Rafał Stramowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

CZYTAJ: “Nie udostępnię danych mieszkańców bez odpowiedniej ustawy” – samorządy w bardzo trudnej sytuacji

Czynności w tej sprawie wciąż trwają, a policjanci wyjaśniają okoliczności całej sytuacji. Jednocześnie kępińscy policjanci apelują o ostrożność i pilnowanie swojego mienia. – Apelujemy do mieszkańców, zwłaszcza właścicieli pojazdów, mieszkań, domów i innych obiektów o właściwe zabezpieczenie własnego mienia w celu uniknięcia kradzieży i tego typu nieprzyjemnych sytuacji. Bądźmy ostrożni, jeśli istnieje taka możliwość to chowajmy samochody do garaży, trzymajmy zdalne kluczyki od samochodów w miejscu bezpiecznym, daleko od drzwi wejściowych, okien, balkonów itp. Zamykajmy bramy wjazdowe na nasze posesje. Jeśli samochody posiadają wbudowane urządzenia zdalnego namierzania to pamiętajmy aby to urządzenie było zawsze włączone – mówi st. post. Stramowski.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick