Twierdza niezdobyta. Ostrovia wygrywa pierwszy mecz finału

2
Arged Malesa TŻ Ostrovia wygrywa pierwszy mecz finału Nice 1. Ligi Żużlowej z PGG ROW-em Rybnik 46:44, pozostając niepokonaną drużyną na własnym torze. Rewanż za tydzień w Rybniku o godz. 14:30. Do PGE Ekstraligi awansuje lepszy zespół w dwumeczu.

Popełniliśmy za dużo błędów, przez które wygraliśmy tylko dwoma punktami. Gdyby nie one, zwycięstwo mogło być bardziej okazałe. Ja także nie ustrzegłem się pomyłek na torze. Szkoda, jednak wszystko przed nami, pojedziemy do Rybnika walczyć – powiedział po meczu Tomasz Gapiński, najskuteczniejszy żużlowiec Ostrovii.

Popularny „Gapa” miał na myśli bieg trzeci, w którym zablokował Sama Mastersa, co przełożyło się na podwójne zwycięstwo gości, którzy prowadzili wówczas 12:6. Wcześniej defekt motocykla zanotował Marcin Kościelski i Ostrovia miała problemy.

W kolejnych biegach ostrowianie zdołali odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Głównie dzięki skutecznemu trio: Grzegorz Walasek, Tomasz Gapiński i Nicolai Klindt (wszyscy zdobyli po 11 punktów).

W drugiej części zawodów w zespole ROW-u Rybnik przebudzili się Troy Batchelor i Kacper Woryna. To właśnie ich zwycięstwa w drugiej części meczu pozwoliły gościom na minimalną przegraną 44:46. – Jesteśmy mocni u siebie. Podobnie jak Ostrovia nie przegraliśmy w tym sezonie na własnym torze. Jesteśmy dobrej myśli, ale po doświadczeniach z poprzedniego sezonu ostrożnie podchodzimy do meczów rewanżowych – powiedział po meczu Kacper Woryna, kapitan rybnickiego klubu.

Ostrovia wygrała pierwszą bitwę, do ostatecznego rozstrzygnięcia zostało piętnaście biegów w Rybniku. W sytuacji kiedy ROW wygra na własnym torze w identycznym stosunku, wtedy do PGE Ekstraligi awansuje zwycięzca sezonu zasadniczego, czyli zespół ze Śląska.

Arged Malesa TŻ Ostrovia
9.
 Nicolai Klindt – 11+1 (3,3,3,1*,1)
10. Aleksandr Łoktajew – 3+1 (0,2*,1,0)
11. Tomasz Gapiński – 11 (1,3,3,2,2)
12. Sam Masters – 6+2 (0,2*,1,2,1*)
13. Grzegorz Walasek – 11 (3,2,1,3,2)
14. Kamil Nowacki – 3+1 (2,1*,0)
15. Marcin Kościelski – 1 (d,1,0)

PGG ROW Rybnik:
1. Troy Batchelor – 11+1 (1*,1,3,3,3)
2. Daniel Bewley – 5+2 (2,0,2*,1*,0)
3. Siergiej Łogaczow – 9+1 (2*,3,2,2,d)
4. Mateusz Szczepaniak – 3 (3,0,w,0)
5. Kacper Woryna – 11 (2,1,2,3,3)
6. Robert Chmiel – 4 (3,0,1)
7. Mateusz Tudzież – 1 (1,u,0)

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Skandowanie przez „kibiców” wyp… i Sędzia ch.. lub jak kto woli przez samo h, to wielki skandal. Wątpliwą przyjemność sprawia oglądanie żużla na ostrowskich trybunach. Nawet własnych zawodników trzeba zwyzywać od najgorszych po nieudanych wyścigach, a po zwycięstwie wiwatować na ich cześć. Nie dotyczy to oczywiście wszystkich kibiców. Jednak garstka prostaków ciągnie za sobą innych. Te słowa do nich nie trafią, o tym jestem przekonany. Proszę jednak pozostałą część o to, aby się powstrzymać od tego typu zachowania. Zastanawiam się kiedy kluby za tego rodzaju okrzyki względem sędziów zaczną być karane. Wrócę do zawodów. Było ciekawie. resztę zepsuła spora grupa kibiców.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick