Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

0

W sali skalmierzyckiej Ochotniczej Straży Pożarnej odbył się miejsko-gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Dwie gimnazjalistki oraz trzynaścioro uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy, po przejściu etapu szkolnego, rywalizowało ze sobą w turze gminnej.

Pierwsza część turnieju miała formę testu pisemnego, który dotyczył  znajomości przepisów przeciwpożarowych, sprzętu ratowniczo-gaśniczego i jego obsługi, przeprowadzania akcji ratowniczych oraz kwestii związanych z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi. Do drugiej części, ustnej, zakwalifikowało się troje najlepszych uczniów w kategorii I – szkoły podstawowe oraz dwie gimnazjalistki w kategorii II – szkoły gimnazjalne.

Podobnie jak w roku ubiegłym najwyższy poziom wiedzy zaprezentowały Natalia Śrama (Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza) oraz Marta Matyśkiewicz (Gimnazjum im. Polskich Noblistów). Uczennice będą reprezentowały Gminę i Miasto Nowe Skalmierzyce w etapie powiatowym, który odbędzie się 29 marca we Wtórku. Uczestnikom turnieju wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick