Turniej Mikołajkowy Reiss Cup

0
Blisko 600 dzieci, ponad 100 rozegranych spotkań, prawie tysiąc zdobytych bramek – tak w liczbach przedstawia się Turniej Mikołajkowy Reiss Cup, który w sobotę i niedzielę odbywał się w Krotoszynie.

Reiss Cup to największy w Polsce cykl turniejów piłkarskich dla dzieci, organizowany co roku przez Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Fundację Piotra Reissa. Honorowy patronat nad imprezą w Krotoszynie objęły Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe, a patronat medialny Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN. – Na gorąco stwierdzam, że pierwszy Reiss Cup w naszym mieście okazał się sukcesem. Dzieci radujące się po strzelonych golach to najlepsza ocena ciężkiej pracy trenerów Akademii. Dla mnie był to tym bardziej udany turniej, że dwa krotoszyńskie zespoły zajęły pierwsze i drugie miejsce – skomentował Grzegorz Nowak, koordynator krotoszyńskiej lokalizacji.

W sobotę rywalizowali piłkarze z roczników 2009 i 2010. – Z racji tak dużej ilości dzieci zdecydowaliśmy się podzielić zawodników na dwie tury – ranną i popołudniową – wyjaśnił Szymon Cejba, organizator turnieju. Najpierw zmagania toczyły się w grupach, a potem odbyły się mecze decydujące. Pierwszym triumfatorem krotoszyńskiego Reiss Cup okazał się zespół Kalisz II, który pokonał gospodarzy 5:1. Z kolei w drugiej turze triumfowało Kępno, które wygrało z Wieruszowem 6:3.

W niedzielę do rozgrywek przystąpili piłkarze urodzeni w latach 2007 i 2008. W porannej turze znakomicie spisała się drużyna z Krotoszyna, pokonując w finale 3:2 ekipę Chocz III. W popołudniowej turze najlepszy był pierwszy zespół z Brzezin, wygrywając w finale z Kępnem po serii rzutów karnych.

Po zmaganiach w każdym roczniku nagradzano wszystkich uczestników. Pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe wręczali burmistrz Franciszek Marszałek, starosta Stanisław Szczotka, założyciel APR – Piotr Reiss, Waldemar Wronecki ze starostwa i Roman Wosiek z urzędu. Wybierano także najlepszego zawodnika tury oraz bramkarza. Wśród uhonorowanych znalazło się dwóch przedstawicieli krotoszyńskiej lokalizacji. Marcel Czapracki został wybrany najlepszym graczem w rocznikach 2007/08, a Borys Trafas okazał się najlepszym golkiperem w grupie 2009/2010.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy od piątkowej nocy ciężko pracowali, aby Reiss Cup w Krotoszynie mógł się odbyć. W szczególności sponsorom oraz władzom miasta, które udostępniły bezpłatnie obiekt sportowy. Już teraz zapraszamy wszystkich na treningi w Akademii i na kolejny Reiss Cup – podsumował G. Nowak.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick