Trzy medale pleszewskich karateków w GP Słowacji

0
Fot. archiwum PKK Pleszew
Jeden złoty i dwa brązowe medale przywieźli z Bratysławy zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate. Trzy krążki to dorobek wywalczony podczas 39. Grand Prix Słowacji, w którym wzięło udział ponad 1500 zawodników z 22 państw.

W zawodach wzięło udział siedmiu reprezentantów PKK Pleszew (Julia Grzelak, Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Michał Florczak, Dawid Sobkowiak, Kacper Vogt, Filip Vogt). Dwa krążki wywalczył Kacper Vogt, który złoto zdobył w kumite juniorów (-76 kg), a brąz w kumite młodzieżowców (-84 kg).

– W walce o złoty medal w kumite juniorów Kacper Vogt pokonał kolejno: Matysa Maly’ego (Czechy), Matusa Galla (Słowacja) i Botonda Kapdebo (Węgry). W półfinale był lepszy od Chorwata Aleksandra Kalabica (1-0), a w finale, po zaciętej walce wygrał z Patrikiem Seboka (1-0) – mówi Józef Sołtysiak trener PKK Pleszew. W kumite młodzieżowców U-21 (-84 kg) Kacper już w pierwszej walce uległ Rosjaninowi Maxymovi Gayvoronskiy 3-4. – Rosjanin wszedł do finału, co pozwoliło Kacprowi Vogtowi walczyć w walkach repasażowych o brązowy medal, w których kolejno wygrał z Austriakiem Niklasem Horrman, Węgrem Marcellem Knirschem i bezpośrednio o brązowy medal pokonał Chorwata Igora Vrbana – dodaje.

Trzeci medal wywalczyła Magdalena Godlewska, która w walce o brąz pokonała kolejno: Węgierkę Zsofie Udvari, Słowaczkę Zoję Zimnkovalovą oraz reprezentantkę Kazachstanu Valeriye Rudakovą. Porażkę poniosła w starciu o finał, ulegając rywalce z Chorwacji Petrze Nuić. W repasażu o brąz pokonała jednak Słowaczkę Karolinę Canovą 2-0.

Bardzo blisko brązowego medalu był też Dawid Sobkowiak, który w bezpośredniej walce o ten krążek przegrał z reprezentantem Kazachstanu. – Pomimo prowadzenia na punkty 2-0 został zdyskwalifikowany za kary, zajmując ostatecznie piąte miejsce.
Michał Florczak w walce repasażowej o brązowy medal uległ natomiast Rosjaninowi Maksimovi Marianowi.

Filip Vogt w kumite młodzieżowców U-21 (-75 kg) wygrał 3 walki i 2 przegrał, zajmując ostatecznie 5. miejsce. Wpływ na to miała porażka w decydującym starciu o brązowy medal z Duńczykiem Larsenem Madsem Virbergiem 2-1. Marta Michalewicz natomiast wygrała walkę z Węgierką Andreą Meszaros 3-2 i przegrana z Włoszką Valentiną Pacino 2-1. Julia Grzelak w pierwszej walce w kumite kadetek (-47 kg) uległa Słowaczce Ninie Kvasnicovej 3-2.

– Turniej w Bratysławie jest zaliczany jako zawody rankingowe do kwalifikacji kadry narodowej karate WKF. Kolejnymi turniejami na terenie kraju będą w 2019 roku zawody: Tczew Energa Karate Cup, Harasuto Cup w Łodzi, Central Poland Open w Pleszewie oraz Polish Open w Bielsku-Białej.

Wyniki PKK Pleszew:
– Kacper Vogt – złoty medal kumite juniorów (-76 kg)
– Magdalena Godlewska – brązowy medal w kumite juniorek (-59 kg)
– Kacper Vogt – brązowy medal kumite U21 (-84 kg)
– Dawid Sobkowiak – V miejsce kumite juniorów (+76 kg)
– Michał Florczak – V miejsce kumite juniorów młodszych (-57 kg)
– Filip Vogt – V miejsce kumite U21 (-75 kg)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick