DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Trzeciomajówka w parku miejskim. Co to takiego?

Pierwsza majowa środa ma być okazją do zabawy i odpoczynku na świeżym powietrzu dla mieszkańców Kalisza. W Parku Miejskim odbędzie się tego dnia Trzeciomajówka. Zabawa ma trwać od 16.00 do 19.00.

Fot. Pixabay

Organizatorzy zapewniają, że będzie sporo trakcji od pikniku przy rzeźbie „Spoczywającej” przez targ przy baszcie „Dorotce” po dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych. Dla tych z niespożytymi pokładami energii coś specjalnego mają przygotować trenerzy i piłkarze KKS-u Kalisz, a mali miłośnicy służb mundurowych będą mieli okazję spotkać się ze strażnikami miejskimi. Amatorzy chodzenia z kijkami będą mogli natomiast wziąć lekcję prawidłowego chodzenia z nimi. Jak się okazuje, odpowiednie korzystanie z nich wcale nie jest takie proste.

CZYTAJ TEŻ: Czy majówka się uda? Sprawdzamy prognozę pogody

Uczestnicy Trzeciomajówki będą mogli dowiedzieć się m.in., jak założyć Kaliską Kartę Mieszkańca i co ona daje.

Zbieracze pamiątek powinni odnaleźć się natomiast wśród wystawców prezentujących regionalne wyroby: miody, świece sojowe, rękodzieło, a także rośliny. Dla głodomorów przewidziano wspólne grillowanie, a skutecznemu spalaniu kalorii powinno pomóc darmowe zwierzanie Baszty „Dorotki” – Centrum Baśni i Legend oraz Lokacji Miasta.

Trzeciomajówka w Parku Miejskim w Kaliszu potrwa 3 maja od 16.00 do 19.00.

CZYTAJ TEŻ: MajOSTaszki 2023 na żywo w Telewizji Proart

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz