Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 dla wszystkich dorosłych? Jest decyzja doradców

3
Niewykluczone, że wkrótce wszystkie pełnoletnie osoby, które będą chciały zaszczepić się trzecią dawką szczepionki przeciwko COVID-19, będą mogły to zrobić. Rada Medyczna doradzająca premierowi Mateuszowi Morawieckiemu zarekomendowała wprowadzenie takiego rozwiązania. Nie oznacza to jednak automatycznego wprowadzenia go w życie.

To na razie rekomendacja, ale wiele mówiąca. Być może wkrótce wszystkie chętne osoby, które chciałyby zaszczepić się trzecią dawką przeciwko COVID-19, będą mogły to zrobić. Na razie tzw. szczepienie przypominające wprowadzono dla pracowników służby zdrowia, a także innych osób powyżej 50. roku życia.

Ta decyzja również pierwotnie została podjęta przez Radę Medyczną, a następnie zaakceptowana przez Ministerstwo Zdrowia i wprowadzona w życie decyzją rządu. Niewykluczone, że wkrótce podobny scenariusz się powtórzy i wszyscy chętni będą mogli zaszczepić się po raz trzeci.

Jak informuje Polsat News, rada zarekomendowała także przedłużenie certyfikatu covidowego do roku od chwili przyjęcia dawki przypominającej. Na razie nie wiadomo, jak do obu rekomendacji odniesie się szef Rady Ministrów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Za chwilę będzie 4 dawka…5 itd na koniec jeszcze przeciw wściekliżnie, by społeczeństwo za dużo nie szczekało i wyło w wyniku drastycznych podwyżek gazu,prądu, paliw i wszystkiego…..

  2. Kiedys śmiałem się szczerze oglądając film „Noce i dnie” , jak na wsi ciemne ludziska chowali dzieci przed doktorami cyt.”ludzie, chowajta się bo doktory jadą „ Byli to prymitywni i niewyedukowani ludzie . Takie były czasy. Myślałem ze to już przeszłość. Nie miałem racji. Takich jest teraz sporo więcej. Widać, że inteligencji i myślenia nie ma więcej w narodzie, a ogłupić można dużo łatwiej niż dawniej. A jeszcze ci ogłupieni uważają się za znawców medycyny.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick