Będzie trzecia dawka szczepionki przeciwko COVID-19. Dla kogo?

12
zdjęcie poglądowe / fot. Pixabay
Rząd zdecydował w sprawie trzeciej, przypominającej dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Poszerzono grupę osób, które będą mogły z takiej możliwości skorzystać. Preparat Pfizera będzie mógł przyjąć także każdy powyżej 50. roku życia oraz pracownicy ochrony zdrowia.

Głosy o trzeciej, przypominającej dawce szczepionki przeciwko COVID-19 pojawiały się od jakiegoś czasu. Pod koniec sierpnia Ministerstwo Zdrowia rekomendowało przyjęcie trzeciej dawki osobom, które ze względu na choroby przewlekłe mają obniżoną odporność, czyli pacjenci onkologiczni, czy po przeszczepach.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele rządu oraz resortu zdrowia poinformowali, że poszerzana zostaje grupa osób, które kwalifikują się do przyjęcia trzeciej dawki szczepionki. Wypracowaliśmy wspólne i spójne rekomendacje. Po pół roku od przyjęcia pełnej dawki szczepionki przeciw COVID-19, osoby które ukończyły 50 rok życia oraz pracownicy medyczni otrzymają dodatkową dawkę szczepionki – mówił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Decyzja została podjęta za rekomendacją Rady Medycznej. Trzecią dawkę preparatu firmy Pfizer będą mogły przyjąć także ci, którzy wcześniej szczepili się innymi szczepionkami: Moderna, AstraZeneca oraz Johnson& Johnson. Szczepionki to – zdaniem rządzących – w dalszym ciągu jedyny sposób, by pohamować czwartą falę koronawirusa, która rozwija się w Polsce. Liczby zakażonych rosną z dnia na dzień, a do szpitali w ponad 99% trafiają osoby niezaszczepione. Według wtorkowego raportu Ministerstwa Zdrowia w ciągu minionej doby koronawirusa wykryto u 711 osób. W szpitalach m.in. z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 15 pacjentów.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. Ja pracuję w służbie zdrowia i jeszcze ani jednej dawki nie przyjolem, powodzenia szczury doświadczalne , do usranej śmierci będziecie się szczepić

  • Edukacji jak widać też nie „przyjołeś”, nie sądzę, abyś był w tej służbie kimś istotnym i co za tym idzie autorytetem dla innych.

  • Coś w tym jest … słyszałem od nie jednego już lekarza, że lepiej jest się zaszczepić na grypę niż eksperymentować z nowymi preparatami

 2. Się porobiło, takiego drinka można sobie przyrządzić ze już żadna zaraza Cię nie ruszy. Pierwsza dawka J&J druga Asra Zeneka dawka przypominająca Pfizera i dawka utrwalająca Sputnik. Czy po takim drinku może nam cos jeszcze grozić.

 3. Tak jest… A na wiosnę 4 dawka i tak w kółko, na grypę też trzeba było powtarzać co roku. A dlaczego NFZ nie robi akcji uświadamiania społeczeństwa jak przed okresem zachorowań wzmocnić układ immunologiczny? W reklamach 4.000 jednostek wit D3, a powinno brać się 10.000 i tak w kółko, niejeden „lekarz” wciska Rutinoscorbin, a to jest zwykły cukierek z minimum witamin. Takich przykładów można by mnożyć, taka jest niestety rzeczywistość…

 4. Ciekawi mnie tylko jedna sprawa, dlaczego minister zdrowia namawia wszystkich do szczepień a nierobi porządki w służbie zdrowia, gdzie , lekarze pielegniarki , personel pomocniczy na oddziałach szpitalnych , salowe, lekarze na blokach operacyjnych , pielegniarki w przychodniach ambulatoriach sa niezaszczepieni , w tym temacie jakoś minister milczy . I tak sie dzieje w całej Polsce. Lekarze pielęgniarki , nie sa wszyscy zaszczepieni , znikoma ilośc personelu medycznego sie szczepi ??? Dlaczego tak sie dzieje ???

  • Podaj dane ile to jest ta znikoma część – ile procent wśród lekarzy (bo oni jednak mają większą wiedzą niż salowi). Takie pisanie bez danych mija się z celem, znam kilku lekarzy i wszyscy poszli się zaszczepić od razu gdy tylko mogli.

 5. Tak to prawda z tymi szczepieniami w służbie zdrowia. Ale widać milczenie ministerstwa zdrowia , jest dla nich przysłowiowym ,,,,ZŁOTEM ,,,We Francji już jest zakaz wykonywanej pracy w szpitalach jesli nie zaszczepiony jest lekarz czy pielęgniarka. Otrzymuja wypowiedzenia z pracy jesli sie nie szczepia . nie wolno ,jest zakaz podchodzenia nieszczepionym osobom do łóżek chorych pacetów Krótka piłka we Francji

 6. do „myślący” A wiesz na pewno że się zaszczepili, lekarzom nie można już wierzyć , oni na kasę tylko patrzą, boją sie otworzyć buzi że sie z tym systemem nie zgadzają , bo zaraz stracą pracę. A może placebo przyjeli ??

 7. Rozumiem tych inaczej myślących nie można na siłę zmuszać do szczepień ale jeżeli mogłeś się zaszczepić a nie zrobiłeś tego a teraz leżysz w szpitalu bo się zaraziłeś to za każdy dzień szpital powinien odpowiednio kasować .To nie szczepi się tylko Poznań ,Polska, Europa ale cały świat i ten świat myslał jaką szczepionkę wyprodukować aby była tą najlepszą Takie jest moje zdanie ale zaznaczam moje.Mam 74 lata nadal jestem myślący parę dni temu zaszczepiłem się na normalną grypę a robię to już dziewiąty rok. Mieszkam w Poznaniu a na imie mam Hilary

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick