Trybunał orzekł, parlamentarzyści komentują [WIDEO]

7
Trybunał Konstytucyjny orzekł ostatecznie - zabieg przerwania ciąży w przypadku, gdy zachodzi podejrzenie, że płód jest trwale uszkodzony, jest niezgodny z Konstytucją. Na ulice polskich miast wyszli wzburzeni obywatele, aby kolejny raz protestować, mimo że w kraju nadal obowiązuje stan epidemii.

Po opublikowaniu wyroku, zabiegu przerwania ciąży w naszym kraju będzie można dokonać tylko w kliku przypadkach. Aborcja jest możliwa, gdy: ciąża jest zagrożeniem dla zdrowia lub życia kobiety, a także kiedy zachodzi uzasadnione podejrzenie, że powstała w wyniku czynu zabronionego. – Ten wyrok, niestety, powoduje to, że już od dzisiaj lekarze, którzy przygotowali pacjentki do zabiegów muszą ich odmówić. Zadaje sobie więc pytanie: co dzisiaj powiedzieć kobietom, które oczekują śmiertelnie chorych dzieci – mówi posłanka Lewicy Karolina Pawliczak.

Według posła Jarosława Urbaniaka czas publikacji wyroku i uzasadnienia nie jest przypadkowy. – W środę podjęto decyzję o tej publikacji, by znów wzburzyć Polki i Polaków. Zrobiono to, żeby przykryć niezdarność przy szczepieniach – twierdzi parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT STRAJKÓW KOBIET W REGIONIE

Polacy znów wyszli na ulice, planują protesty w kolejnych dniach, mimo iż nadal jest epidemia. – Prawo do demonstrowania jest, natomiast w sytuacji zagrożenia pandemicznego powinno odbywać się to w innej formie. Wychodzenie na ulicę może doprowadzić do wybuchu trzeciej fali epidemii – argumentuje poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Ławniczak.

W środę, chwilę po opublikowaniu uzasadnienia, pod ostrowskim biurem PiS-u miała odbyć się demonstracja. Szeroko zapowiadany w Internecie protest nie cieszył się dużym zainteresowaniem. Pod budynkiem najwięcej było funkcjonariuszy policji i dziennikarzy. Protestujących było zaledwie kilku.

Na czwartkową manifestację w Ostrowie Wielkopolskim przybyło raptem parę osób. Kobiety, które pojawiły się pod Areną Ostrów, miały nadzieję, że frekwencja będzie większa. Po chwili oczekiwania, zawiedzione rozeszły się do domów.

Według informacji zamieszczonych na facebookowym profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, w piątek protesty mają się odbyć w kilkunastu polskich miastach m.in. w Gliwicach, Koszalinie i Wadowicach. W najbliższych dniach planowana jest także manifestacja w Warszawie.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

 1. 11
  6

  W uzasadnieniu do skandalicznej decyzji czytamy, że przepisy dotychczasowe “nie pozwalają przyjąć, że duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu ma stanowić podstawę do automatycznego domniemania naruszenia dobrostanu kobiety ciężarnej”
  Czyli urodzenie dziecka bez mózgu nie narusza dobrostanu kobiety i nie stanowi przesłanki do aborcji. Co trzeba mieć w głowie, żeby coś takiego wymyślić? Jak trzeba być pozbawionym ludzkich uczuć, by KAZAĆ w tej sytuacji donosić ciążę?!

 2. 9
  9

  Wy tu pierdołami się zajmujecie ,a ludzie popełniają samobójstwa , gospodarka umiera i za chwile nie będzie co do gara włożyć!!?? Ludzie CZEMU nie przeszkadza WAM że PIS co chwila dowala podatki, inflacja szaleje,wszystko drożeje a wam teraz aborcja w głowie ??!! Czy jak będzie PALIWO za 10zl/L też wam wszystko będzie latało?? Bo zawsze tankujecie za 100zł?? Masakra,co za dziwny naród…

  • 12
   3

   Cytuję autentyk: “bo pis kradnie, ale chociaż daje, a za platformy tylko kradli”. Taka oto jest mentalność ludzi. 🙂

  • 7
   8

   Zakazanie wolności wyboru nazywasz “pierdołami”?? Ta sprawa jest równie ważna, jak wszystkie inne ograniczenia, zakazy, nakazy, pozbawianie praw serwowane nam przez pis. Tak że pomyśl najpierw, zanim zaczniesz oceniać ludzi.

 3. 7
  4

  Zgadza się. To są tylko tematy zastępcze. A kto będzie chciał usunąć to i tak będzie uprawiał turystykę aborcyjną. To jest tylko sprawa sumienia.

 4. 1
  1

  To trzeba napisać pozew do trybunału praw człowieka w Strasburgu z podpisami z całego kraju i oddać sprawę bo to jest łamanie praw człowieka .te protesty nic nie dadzą jak widać tylko koszty i kłopoty ,koszty za interwencje policji ktòre ponoszą wszyscy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick