Mieli obrzucić biuro PiS-u jajami, ale protest się nie odbył [ZDJĘCIA]

1
Pod ostrowskim biurem PiS-u przeciwnicy wyroku Trybunału Konstytucyjnego mieli obrzucić siedzibę partii rządzącej jajami. Zachęty, jakie można było znaleźć w Internecie nie spotkały się jednak z zainteresowaniem i pod budynkiem przy ul. Wrocławskiej pojawiło się więcej policjantów i dziennikarzy, niż protestujących.

W środowe popołudnie Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku z 22 października 2020 roku w sprawie przepisów dotyczących aborcji. Kilka miesięcy temu, kiedy zapadł wyrok, rozpoczęły się masowe protesty w całym kraju. Kobiety wyszły na ulice, by walczyć o liberalizację przepisów bądź przynajmniej podtrzymanie dotychczasowego „kompromisu aborcyjnego”.

Decyzja o opublikowaniu uzasadnienia i tak zapadła. Sędziowie TK nie ugięli się pod presją społeczeństwa i 27 stycznia poinformowano, że uzasadnienie zostanie opublikowane. To wywołało kolejną falę oburzenia. W wielu miastach Polski kobiety znowu wyszły na ulice. Wystarczyło kilka godzin, aby zmobilizowały się i rozpoczęły kolejny protest.

W środowy wieczór tłoczno miało się zrobić także w Ostrowie Wielkopolskim. Propozycje spotkania się pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości rozeszły się echem, ale głównie wśród dziennikarzy i policjantów. Na miejscu zjawiła się grupa funkcjonariuszy oraz kilku pracowników mediów. Najmniej było protestujących. Zapalono dwa znicze przy budynku, naklejono na tablice informacyjne kartki z odręcznymi napisami: “Nielegalny trybunał Przyłębskiej” czy “PiS Off”.

Propozycje obrzucenia biura jajami, które można było znaleźć w Internecie, nie spotkały się z zainteresowaniem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick