Trwa modernizacja parkingu przy Staszica. Jak przebiegają prace? [ZDJĘCIA]

7
Fot. fanpage prezydent Beaty Klimek
Na parkingu przy ul. Staszica wylewana jest nowa nawierzchnia. Zniszczony plac przechodzi remont, po zakończeniu którego ma być lepszym bardziej wygodnym miejscem dla kierowców, którzy zostawiają tam auta.

O planowanej modernizacji parkingu przy ul. Staszica w Ostrowie Wielkopolskim informowaliśmy już w grudniu 2020 roku, kiedy pisaliśmy o przegłosowanym przez radnych projekcie budżetu na najbliższe 12 miesięcy. Pomysł jego utworzenia był jednym z zadań wpisanych do działu inwestycji i właśnie rozpoczęła się budowa miejsca dla samochodów.

Prezydent miasta Beata Klimek pochwaliła się kilkoma zdjęciami z placu budowy, na których można zobaczyć, na jakim etapie są prowadzone prace.

CZYTAJ TEŻ: Totalna dewastacja. Zniszczyli kosze i lampy. Dopiero co je zamontowano

Przy parkingu o wymiarach 25×40 m znajdują się także dojazd do bloków, garaże oraz wjazdy na posesje. Oprócz nowej nawierzchni asfaltowej w zakresie prac znalazło się kilka innych zadań. Przybliżył je nam dyrektor Miejskiego Zakładu Dróg Marcin Wieruchowski, z którym rozmawialiśmy przy okazji tworzenia artykułu zapowiadającego remont tego placu. – Zakres prac obejmuje sfrezowanie, ale także w części rozebranie istniejących nawierzchni. Wykonane będą ścieki poprawiające odwodnienie parkingu, które podłączone zostaną do istniejącej kanalizacji deszczowej. Ostatnim etapem będzie nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego oraz chodnik i podjazdy z kostki brukowej – wymienia Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

Zostaną także wydzielone dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

Przetarg wygrała jedna z krotoszyńskich firm, która zadeklarowała, że przeprowadzi remont za ponad 113 tys. zł.

CZYTAJ TEŻ: Tym, że ma narkotyki pochwalił się… w obecności policjantów

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. … a to nie TUTAJ miał powstać lansowany przez innego p. vice prezydenta poprzedniej kadencji parking podziemny ???

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick