Trwa kaskadowy pomiar prędkości. Zobacz, z jaką szybkością możesz jechać

0
Przez cały poniedziałek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie prowadzą kaskadowe pomiary prędkości. Wzmożone kontrole potrwają do godz. 22.00.

Policjanci badają prędkość od 6.00 i będą starali się wyeliminować piratów drogowych do godz. 22.00. Z kontrolami trzeba się liczyć na terenie powiatu krotoszyńskiego, gdzie rozstawione mogą być zarówno oznakowane, jak i nieoznakowane radiowozy w tym te z zamontowanymi laserowymi miernikami prędkości.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

– Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi – mówią krotoszyńscy funkcjonariusze.

Policyjną akcję „Prędkość” prowadzą w poniedziałek także funkcjonariusze z Ostrzeszowa. Nie są to jednak kaskadowe pomiary, a tradycyjny sposób sprawdzania, czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick