Trwa akcja „uwalniania książek”. Przyłącz się! [ZDJĘCIA]

0
Fot. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie
W pleszewskiej bibliotece rozpoczęła się akcja "uwalniania książek", a więc przynoszenia do książnicy tych, które przeczytaliśmy i nie wracamy do nich. W ten sposób będą mogły trafić do kolejnych czytelników. To forma tzw. bookcrossingu, a więc wymiany tytułów. Akcja trwa do 20 kwietnia. Finał zaplanowano na 23 kwietnia. Wtedy przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Raptem tydzień pozostał do Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia). Każdego roku organizuje je UNESCO, aby promować czytelnictwo oraz własność intelektualną. W obchody włączają się regularnie instytucje kultury z naszego regionu. W tym roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew chce zorganizować akcję „uwalniania książek”, aby dostały one szanse na drugie życie. Zasady akcji są proste. Do 20 kwietnia zapraszamy do przynoszenia do biblioteki książek, które już przeczytaliśmy, nie wracamy do nich, a uważamy, że mogą zainteresować kolejnych czytelników. Przyjmujemy książki, które zostały wydane od 2000 roku i tylko te w bardzo dobrym stanie. Tak, by kolejne osoby mogły się nimi jeszcze długo cieszyć – wyjaśnia Zuzanna Musielak-Rybak, nowa dyrektor pleszewskiej biblioteki.

W dniu finału akcji, a więc 23 kwietnia między 9.00 a 18.00 książki będą przekazywane dalej. Zostaną wystawione na stanowisku przed budynkiem biblioteki. Oczywiście, jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne. Jeśli nie będzie to możliwe, zostaną wystawione w holu budynku biblioteki. – Każdy, kto nas odwiedzi, będzie mógł wybrać lekturę dla siebie i bezpłatnie zabrać ją do domu. Będzie w czym wybierać, bo do biblioteki trafiło już wiele ciekawych książek. Są wśród nich m.in. poczytne kryminały, wciągające powieści, książeczki dla dzieci, a nawet audiobooki – wylicza Zuzanna Musielak-Rybak.

Podczas akcji uwalniania książek będą obowiązywać zasady reżimu sanitarnego.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick