DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Trenerzy Lecha Poznań na treningu Ostrovii 1909

Młodzi piłkarze Ostrovii 1909 mieli okazję trenować w tym tygodniu pod okiem przedstawicieli Lecha Poznań. Na obiekt za parowozownią zawitali dr Robert Śliwowski – koordynator ds. klubów patronackich Lecha oraz Krystian Nowicki – trener grup młodzieżowych „Kolejorza”.

Pokazowy trening był okazją do nauczenia się czegoś nowego dla młodych adeptów futbolu, a także dla trenerów ostrowskiej akademii, którzy przysłuchiwali się wskazówkom przekazywanym przez kolegów ze stolicy Wielkopolski. – Przede wszystkim chcemy pokazywać kulturę Lecha Poznań. Nieskromnie to zabrzmi, ale wiemy, jak szkolić dzieci i młodzież. I tymi doświadczeniami chcemy się dzielić z takimi klubami, jak Ostrovia – podkreślił dr Śliwowski.

CZYTAJ TEŻ: King odbił się od ściany, pokaz siły BM Stali

To właśnie ten specjalista odpowiada za przygotowanie programu dedykowanego klubom patronackim Lecha. Zgodnie z nim przekazywane są wskazówki małym piłkarzom, którzy mają okazję już na wczesnym etapie pracować na warunkach, które są codziennością w jednym z najlepszych klubów w Polsce i tej części Europy. – Odbywamy szkolenia w Poznaniu, we Wronkach (siedziba Akademii Lecha Poznań – przyp. red.), ale też przyjeżdżamy na treningi pokazowe, żeby tę wiedzę móc przekazywać trenerom – dodał.

W dynamicznie zmieniającym się świecie piłki nożnej wymiana wiedzy i najnowszych doświadczeń jest bardzo cenna. Podkreślali to trenerzy zarówno Ostrovii, jak i Lecha. Stąd też przekonanie, że tego typu treningi pokazowe są z korzyścią dla szkolących i szkolonych.

Drugim z trenerów Lecha, którzy przyjechał na trening pokazowy do Ostrowa Wielkopolskiego, był Krystian Nowicki – syn znanego doskonale w regionie trenera Marka Nowickiego. Od kilku lat pracuje w strukturach „Kolejorza” i dzieli się zdobytą wiedzą z poszczególnymi grupami młodych adeptów piłki nożnej nie tylko w Poznaniu czy Wronkach, ale w całej Wielkopolsce. – Chcemy, żeby zawodnicy poznali specyfikę tego, jak pracujemy w Akademii Lecha Poznań, żebyśmy też ukazali te najważniejsze aspekty, na które zwracamy uwagę. To na pewno jest wysoka świadomość zawodników i rozumienie tego, co dzieje się na boisku – wyjaśnił trener Nowicki.

To w połączeniu z aspektami technicznymi oraz fizycznymi ma dawać szerokie spektrum umiejętności, które dzieci powinny posiadać już na wczesnym etapie szkolenia, aby w późniejszym czasie można było przejść do bardziej zaawansowanych elementów gry rozwijając wachlarz umiejętności. – W jednostkach treningowych dominuje gra od jednego do dwóch środków, jest większa powtarzalność, przez co zawodnik ma troszkę dłuższy czas na opanowanie pewnych rzeczy i ta powtarzalność powoduje, że możemy oczekiwać bardziej automatycznych zachowań wykonywanych na boisku – podkreślił Krystian Nowicki.

Zobaczcie relację wideo z treningu pokazowego trenerów Lecha Poznań na nowych obiektach Ostrovii 1909.

1 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • M
    myślący

    sobota, 27 maja, 2023

    Tymczasem miliony z miasta są marnotrawione na Stal, gdzie Ostrowian w składzie próżno szukać. 🙂

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz