Trener z krwi i kości. Zostaje mimo ofert z Ekstraligi [WIDEO]

7
Ma trenerskiego nosa, wyłapuje zawodników, na których nikt inny by nie postawił. Przez ostatnie lata wychował czwórkę solidnych juniorów, więc nic dziwnego, że jest jednym z najbardziej rozchwytywanych szkoleniowców w żużlowej Polsce. Mariusz Staszewski jednak nigdzie się nie wybiera, w ostatnich dniach przedłużył umowę z Arged Malesą Ostrów, ponieważ ma jeszcze kilka nie dopiętych "tematów". - Juniorzy są kluczowi, zależy mi na tym, żeby ich jeszcze trochę podciągnąć oraz w stu procentach usamodzielnić. Mam jeszcze nowy narybek i tutaj dzieciaki oraz rodzice liczą na to, że w ich przypadku poukłada się podobnie jak u starszych chłopaków - mówi trener Staszewski.

Nie jest tajemnicą fakt, że w ostatnim czasie Mariusz Staszewski odbierał sporo telefonów z Wrocławia oraz innych klubów, które nie mogą pochwalić się szkoleniem młodzieży. Aktualnie dwa kluby Ekstraligowe mają punktujących młodzieżowców – Motor Lublin i Włókniarz Częstochowa, które posiłkują się wyłapywaniem najzdolniejszej młodzieży z całej Polski. Przykładem jest Franciszek Karczewski, który pierwsze kroki na torze żużlowym stawiał pod okiem Mariusza Staszewskiego.

Nie idziemy tą samą drogą co Włókniarz. Częstochowa ma Karczewskiego od nas, ma Miśkowiaka oraz Kowalskiego, a to nie są ich wychowankowie. To są zawodnicy wyłapani z Polski z papierami, a my tutaj siedzimy i grzebiemy w swoim sosie i staramy się zrobić zawodników ze swoich wychowanków – tłumaczy nam trener Staszewski.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. 12

    Mariusz zostań z nami na zawsze. Jesteś the best od the best. Ja tu nie widzę innego trenera jak cię braknie ten klub upadnie i garcarki nie pomogą

  2. Panie Staszewski co pan mówi! Skauting to normalne działanie znane z piłki nożnej czy siatkówki na całym świecie i nawet E-liga idzie tym torem po to tworzona jest liga rezerw a pan cały czas nie może przeżyć tego Karczewskiego. Miśkowiak i Kowalski gdy trafili do Włókniarza nic jeszcze w tym sporcie nie znaczyli a co do wychowanków to są Drabik czy Świdnicki a pan co wystrugał??

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick