Traci ważność ulga dla Ukraińców na przejazdy autobusami

4
Fot. MZK Ostrów Wlkp.
Do 30 czerwca Ukraińcy mogą korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską w Ostrowie Wielkopolskim.

Dobiega końca czas, kiedy obywatele Ukrainy mogą za darmo podróżować autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim. Ulgi w tym zakresie radni miejscy wprowadzili na kanwie wydarzeń z 24 lutego (dzień wybuchu wojny w Ukrainie). Wielu uchodźców dotarło właśnie do Ostrowa, próbując znaleźć tu bezpieczeństwo, schronienie, pracę i przynajmniej w jakimś stopniu ustabilizowane życie.

Aby ułatwić im przemieszczanie się po mieście w pierwszych dniach po przybyciu, zdecydowano na początku marca o wprowadzeniu czasowej ulgi. Miała obowiązywać do 30 kwietnia, ale rajcy przedłużyli ją w związku z napływem większej liczby Ukraińców.

Darmowe przejazdy dla obywateli Ukrainy przestaną obowiązywać 1 lipca, a więc uchodźcy będą mogli korzystać z nich do 30 czerwca. Informację potwierdzili przedstawiciele MZK w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Darmowy wstęp na basen dla Ukraińców? To fake news!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. I bardzo dobrze . Stać ich na wiele rzeczy gdzie nie jeden rodzic zastanawia się czy kupić dziecku ? To ukry dostają to bez problemu . Maja płacić za wszystko bez wyjątku . Ja jak jadę domokrążcy za granicą to za hotel tez muszę płacić , a to wyglada podobnie . Wiec niech płaca stać łazić po galeriach i basenach niech płaca za wszystko . Bez wyjątku

  2. Czas najwyższy dostają socjal niech płacą i sobie nie pozwalają że oni biedni Ukraińcy i uciekli przed wojną ,niech się uczą rachunkòw i życia w NASZYM KRAJU,a nie balują za nasze pieniądze i kosztem naszych obywateli, nasi muszą oni tym bardziej ,zostaliśmy wciągnięci w ich wojnę.

  3. Nareszcie…bo panoszą się wszędzie-tacy biedni-ostatnio widziałam 3 młodych nastolatków, nowe ciuchy/markowe/ buty też ,smarfony,słuchawki na uszach, śmichy za dobrze się mają, a Ukrainki młode pazury wymalowane,robić im się nie chce- a ilu w wieku „do walki” Ukraińców bumeluje w Polsce??? Setki tysięcy.NIECH pŁACĄ za wszystko tak jak my- i mniej socjalu -może dupska poderwą za szukaniem pracy

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick