DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Darmowe przejazdy autobusami dla Ukraińców i zapowiedź drugiej zbiórki

Podczas piątkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego radni przyjęli oświadczenie potępiające rosyjską agresję na Ukrainę. W dokumencie czytamy: „Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego w imieniu wspólnoty samorządowej naszego miasta wyraża pełną solidarność z Narodem Ukraińskim. Chylimy czoła przed władzami Ukrainy na każdym szczeblu, przed Siłami Zbrojnymi Ukrainy i wszystkimi obywatelami, którzy stawiają opór agresorowi. Deklarujemy jednocześnie, że Wasze rodziny w razie potrzeby znajdą bezpieczne schronienie i wszelka niezbędną pomoc, tak na terenie naszego miasta, jak i innych polskich samorządów”.

Kolejnym punktem było przyjęcie uchwały zwalniającej Ukraińców przybyłych do ostrowa po 23 lutego 2022 roku z opłat za przejazd komunikacją miejską. Będzie to możliwe do 30 kwietnia na podstawie paszportu lub innego ważnego dokumentu urzędowego potwierdzającego tożsamość.

Na koniec głos zabrała Beata Klimek. Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego podziękowała wszystkim zaangażowanym w pomoc Ukraińcom, którzy szukają schronienia na terenie miasta i zapowiedziała drugą zbiórkę. Tym razem dotyczącą bardzo konkretnych potrzeb. Odbędzie się w środę, 9 marca. – Tym razem nie będziemy jej organizować przy Królowej Jadwigi, tylko na parkingu na tyłach Urzędu Miejskiego przy ulicy Szamarzewskiego od 14.00 do 19.00 – podkreśliła.

Potrzebnych jest wiele rzeczy, ale nie standardowa odzież i produkty spożywcze. Tych jest już pod dostatkiem. Teraz będzie można przynosić: nową odzież termiczną, śpiwory, koce termiczne, nową bieliznę dla mężczyzn, nowe grube skarpety, ciepłe nowe rękawice, a także naładowane powerbanki, latarki z bateriami, baterie, batony energetyczne, konserwy mięsne, bandaże i opatrunki, plastry, woda utleniona, jodyna, strzykawki oraz igły do strzykawek, nici chirurgiczne, zatyczki do uszu, płyny antyseptyczne, leki przeciwbólowe, przeciwzapalne dla dorosłych i dzieci, folie i płaszcze przeciwdeszczowe.

Zobacz zapis nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego poświęconej Ukrainie

https://www.youtube.com/watch?v=MdCSmofCI1E

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • P
  P.

  piątek, 4 marca, 2022

  Oni za darmo. A nam zafundowano podwyżkę .

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  piątek, 4 marca, 2022

  Ok coś czuje ze będziemy wysiedlani niedługo ze swoich własności. Lidzie dla własnego bezpieczeństwa dymac po odpisy z ksiąg wieczystych żeby w przyszłości nasze dzieci miały dowód ze maja majątki w Polsce. Uczmy się od starozakonnych.

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  piątek, 4 marca, 2022

  A gdzie Ci uchodźcy , są już u nas?

  Odpowiedz
 • A
  Anna

  sobota, 5 marca, 2022

  Polski rząd pokazuje swoje dobre serduszko…medialnie… a nas Polaków mają głęboko w dupie. Ciekawe kto za tą ich dobroć dla „UKRAINĆÓW”będzie w przyszłości płacił-szaraczek Polak

  Odpowiedz
 • C
  czytelnik

  poniedziałek, 7 marca, 2022

  Nam wszystko podnoszą a im wszystko za darmo!!!

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz