To on wysadził bankomat w Grabowie nad Prosną. 34-latek usłyszał zarzuty

1
Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu
Dowody wskazują na to, że 34-letni Łukasz B. jest odpowiedzialny za wysadzenie bankomatu w Grabowie nad Prosną w powiecie ostrzeszowskim. Mężczyzna został zatrzymany w Lubinie w województwie dolnośląskim. Okolice Ostrzeszowa to nie jedyny region, gdzie dokonał przestępstwa. Na jego mapie znalazły się cztery województwa. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

CZYTAJ: Wysadzili bankomat w Grabowie nad Prosną. Trwają czynności policji

Po eksplozjach bankomatów na terenie powiatu szamotulskiego policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wytypowali podejrzanego. Był to mężczyzna pochodzący z Zielonej Góry. Szybko okazało się, że jest on w zainteresowaniu służb kryminalnych z KWP we Wrocławiu i Opolu. Na terenie tych jednostek także dochodziło do eksplozji bankomatów i prób rabunku pieniędzy. W związku z dużym obszarem działania sprawców śledztwo wszczęła Prokuratura Krajowa – Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Poznaniu.

Kryjówka 34-latka znajdowała się na terenie kompleksu garaży w Lubinie. Policjanci udali się na miejsce i zatrzymali tam podejrzanego. – Podczas przeszukania jego kryjówki policjanci znaleźli butle z gazem, przewody zasilające, zapalniki i inne akcesoria służące do wysadzania bankomatów. Okazało się, że kilka godzin wcześniej brał udział w próbie rabunku pieniędzy z bankomatów w Dobiegniewie w woj. lubuskim i w okolicach Choszczna w woj. zachodniopomorskim – informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Na podstawie materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił podejrzanemu zarzuty włamania i usiłowania kradzieży pieniędzy z bankomatów w miejscowościach Polska Cerekiew, Obrzycko, Duszniki, Grabów nad Prosną, Dobiegniew i Bierzwnik. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick