To już pewne. Ostrów nawiązuje współpracę z Chinami. Czego będzie dotyczyć?

18
O planach miasta Ostrowa Wielkopolskiego na współpracę z Chińską Republiką Ludową informowaliśmy na portalu wlkp24.info tydzień temu. Teraz to już pewne. Radni na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej jednogłośnie przegłosowali projekt uchwały, która pozwala na rozpoczęcie międzynarodowej współpracy.

CZYTAJ: Ostrów chce współpracować z chińskim Qingbaijiang. Znamy treść uchwały

Chiny są pionierem na azjatyckim kontynencie jeśli chodzi o sektor komunalny, a dokładnie odnawialne źródła energii. To między innymi z tego powodu Ostrów Wielkopolski pragnie zacieśnić stosunki z Qingbaijiang dystryktem miasta Chengdu.

Jak podkreśla urząd, różnica ustrojowa państw nie przeszkodzi we współpracy. Dzieje się to na szczeblu samorządowym, a nie rządowym. Ostrów Wielkopolski chce skupić się na korzyściach płynących z kontaktów z nowym partnerem.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

18 KOMENTARZE

  1. Ja pier… To jakaś lot bez pilota. Czy wy juz kompletnie nie macie wstydu? Jak długo będziecie nam wmawiać, że to wszystko robicie dla dobra miasta. Przywieziecie jakies proporczyki, listy intencyjne i h…

  2. Przy każdym negatywnym komentarzu dotyczącym działań naszych wspaniałych włodarzy – w każdym artykule, są zawsze dwie łapki w dół. Przypadek ???

  3. Jeżeli Sojusz Lewicy Demo… o pardon jaki tam Sojusz, oczywiście, że bezpartyjny Przyjazny Ostrów przegłosował ulgę przekształceniową dla moich dziadków 5 razy wyższą niż proponowaną 95%, to hulaj dusza piekła nie ma. Będziemy teraz zwiedzać Chiny, bo będzie nas na to stać.

  4. Wygraliśmy wybory wynikiem 65%. Więc możecie nam skoczyć i wylewać swoje złości nad klawiaturą. A w Chinach jeszcze nie byłam.

  5. Po co to było sprowadzać na wiceprezydenta Ostrowa jakiegoś Kostka z Jarocina. Moim zdaniem wiceprezydentem i trzymającą miejską kasę powinna być Elżbieta Grochowska. Ona za 400 tys. złotych zdołała wybudować wielki obiekt bankietowy w Zębcowie, a Beata Klimek za 300 tys. zdołała wybudować tylko wiatę na Konopnickiej. Ponadto jak udowodniła pani restauratorka na ostatniej sesji Rady Miejskiej zna się na problemach edukacji i to w zakresie ogólnopolskim. Wprawdzie czytanie jej wystąpienia szło opornie ale nie mam wątpliwości, że zrozumiała wszystko co przeczytała.

    • Wyborco, wiata na Konopnickiej kosztowała prawie 600 tysięcy. Drobna różnica. A co do współpracy z Chinami to oni nam kolejne handlowe centrum chińskie stworzą, zapełnią sklepy wszystko po 5 zł, a my im w zamian możemy przekazać bezpańskie koty i psy w ramach współpracy spożywczej. skutek uboczny to likwidacje niepotrzebnego wtedy schroniska. No i możemy im jeszcze wysłać w ramach współpracy kulturalnej Chór Męski Echo. Będzie git. Jest pomysł można jechać na wycieczkę tj podpisywać porozumienie.

  6. Jak jakaś delegacja z UM pojedzie do Chin podpisywać jakąś śmieszną umowę to albo niech płacą za to z własnej kasy, albo niech od razu złożą na siebie doniesienie do prokuratury. To zwykła niegospodarność! Nie ma na to odpowiednich paragrafów?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick