DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Tenis stołowy rośnie w siłę. "Polska liga jest drugą w Europie"

Tenis stołowy w Polsce rośnie w siłę, a do elity puka UKS Piast Poprawa Ostrzeszów. Za kilka dni rusza nowy sezon.

CZYTAJ TEŻ: Centra zwycięstwem pożegnała się ze stadionem przy Kusocińskiego

Tenisiści stołowi UKS-u Piast Poprawa Ostrzeszów stoją u progu nowego sezonu. Debiut w 1. lidze mężczyzn (grupa południowa) okazał się dla tego klubu ogromnym sukcesem, a rywalizacja zakończyła się w barażach o Lotto Superligę. Tak dobrego wyniku przed rozgrywkami 2022/23 nie spodziewał się chyba nikt.

Nadchodzący sezon może być trudniejszy. Mówił o tym w „Okolicach sportu” Jarosław Krzywaźnia, prezes klubu. Powód jest chociażby taki, że do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, a więc Lotto Superligi dołączyło kilku zawodników ze ścisłej światowej czołówki. To oznacza, że niektórzy gracze musieli poszukać klubów szczebel niżej. Dzięki temu rywalizacja w 1. lidze może być jeszcze ciekawsza.

CZYTAJ TEŻ: Pierwsze punkty piłkarzy ręcznych. Potrzebne były rzuty karne!

W UKS-ie wiele się działo w przerwie międzysezonowej. O wszystkich tych inicjatywach prezes tego klubu opowiedział w „Okolicach sportu”. Jeśli przegapiliście premierę, zachęcamy do obejrzenia powtórki. Najbliższe z nich: w niedzielę o 16:35, 18:10 i 23:50, a także w poniedziałek o 7:50, 10:10 i 19:15 oraz we wtorek o 11:15 i 20:45.

A pierwszy mecz UKS-u Piast Poprawa Ostrzeszów już w sobotę, 9 września o 15:00 przed własną publicznością. Rywalem będzie TT Elite Series Logisters Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz