Targowisko w Jaraczewie zaprasza

0
Na wcześniej mocno zaniedbanym placu między boiskiem, Gminnym Ośrodkiem Kultury i dawnym młynem w Jaraczewie powstało targowisko. „Mój Rynek” bo taką nosi nazwę jest czynny w każdą środę i sobotę. Handlowcy i klienci mają do dyspozycji halę z wydzielonymi boksami, miejsce do sprzedaży produktów ekologicznych, zaplecze socjalne oraz parking.

Targowisko w Jaraczewie uruchomiono w ubiegłym tygodniu. Tamtejszy urząd miasta o jego powstanie zabiegał od lat. Zawsze na przeszkodzie stawał brak funduszy.

W końcu gmina otrzymała ponad 845 tys. zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Jaraczewo otrzymało jedną z najwyższych kwot dofinansowania z urzędu marszałkowskiego. Najwięcej, bo prawie milion złotych
trafiło do gminy Koło. Do końca roku handlowanie będzie bezpłatne. Dopiero w 2019 roku wprowadzona zostanie opłata targowa, którą uchwali tutejsza rada miasta.

W ramach inwestycji powstała hala z wydzielonymi boksami, jest też miejsce do sprzedaży produktów ekologicznych, zaplecze socjalne oraz utwardzone miejsca parkingowe wraz z monitoringiem.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick