DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Targowiska Miejskie zainwestują w OZE. Cel: cięcie kosztów

Targowiska Miejskie w Ostrowie Wielkopolskim szukają oszczędności. Jednym z rozwiązań ma być fotowoltaika, która obniży koszty rachunków za prąd.

Targowiska Miejskie zainwestują w odnawialne źródła energii. Spółka pozyskała środki na wybudowanie instalacji fotowoltaicznych w trzech punktach na placach przy ul. Głogowskiej i ul. Witosa. – Te instalacje będą służyć wyłącznie pod cele własne spółki. Energię będziemy zużywać na oświetlenie placów, ogrzewanie wody, w tym wody do szaletów publicznych, a także do biur – wylicza prezes Targowisk Miejskich Ewa Psztyr.

Inwestycja w OZE to odpowiedź na rosnące ceny energii elektrycznej. Spółka chce uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu i tym sposobem zaoszczędzić na bieżącej działalności. – Energii używamy w sporej ilości. Z nowych instalacji chcemy pozyskać rocznie 32 megawatogodziny energii – mówi Ewa Psztyr.

Finansowanie spółka pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w formie częściowo umarzalnej pożyczki, spłacanej w kwartalnych, niskooprocentowanych ratach. Koszt wszystkich instalacji ma wynieść ponad 100 tys. złotych. Spółka o środki starała się już od lutego. Instalacje mają powstać do końca tego roku.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • 7
    75thecrow

    niedziela, 7 lipca, 2024

    Centrum miasta a na targowisku rozpiżdżaj jak w latach 80 bo nie umieją dogadać się o prawa własności. Zamiast inwestować w porządna hale targową jak przystało na 21 wiek to nadal paździerz i syf

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz