Tak będzie wyglądał budynek prokuratury. Ruszają prace

13
Fot. Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim
Ruszyły prace związane z budową czterokondygnacyjnego budynku mającego być siedzibą Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim. Powstanie przy ul. ks. Jana Kompałły.

Rozpoczynają się prace przy ul. ks. Jana Kompałły w Ostrowie Wielkopolskim. Na jednej z działek ma powstać nowy budynek Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim. Projekt przewiduje wybudowanie czterokondygnacyjnego budynku o powierzchni 1 452 m2, z płaskim dachem z attyką z płaskowników stalowych, na rzucie litery „U”. Pierwsze działania związane z budową rozpoczęły się 16 czerwca.

CZYTAJ TEŻ: Sąd przejmuje budynek dawnej policji. Co w nim będzie?

Budynek ma zostać wykończony cegłą klinkierową w szarym kolorze w trzech odcieniach. Przy nowej siedzibie prokuratury powstanie także parking oraz infrastruktura techniczna. Ma nie zabraknąć również zieleni.

– Budynek zaprojektowano w standardzie niskiego zapotrzebowania na energie, a także  dostosowano do użytku przez osoby niepełnosprawne – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zakończenie budowy przewidziano na drugą połowę 2023 roku.

Budynek prokuratury rejonowej znajdzie się m.in. w sąsiedztwie ZUS-u, ogródków jordanowskich, a także parku miejskiego.

Tak ma wyglądać budynek Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim (wizualizacja)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

13 KOMENTARZE

  • jaki plac zabaw?? Plac zabaw jest obok. Nie zostanie zabrany, czytać i słuchac ze zrozumieniem. Oprócz syfu w tym miejscu nic nie ma. W Wsiostrowie wszystko przeszkadza! Zaorac ta wieś.

 1. 18

  Inspirowane? Nie wyszła realizacja w Ostrowie Mazowieckim, to w Wielkopolskim zrealizują!
  https://saneccy.pl/index.php/featured/page3
  Dla czystego sumienia (i niepoznaki) wystarczy zmienić niebo i drzewa na wizkach na bardziej fancy.
  Miasto zamiast zainwestować w porządną architekturę wpisaną w miejsce i zorganizować konkurs jak na XI wiek przystało, odkupuje po taniości projekty, które nie wyszły w innych miastach. W głowie się to nie mieści!
  Kolejna inwestycja, która poskutkuje nieodwracalnym uszczerbkiem na jakości naszej przestrzeni.

 2. 1
  2

  do architektki
  Proponuję skontaktować się z tymi projektantami. Moim zdaniem jest błąd w nazwie i chodziło o Ostrów Wielkopolski juz w 2017 roku. Gdyby chodziło o Ostrów Mazowiecką napisali by „Prokuratura okręgowa w OSTROWI Mazowieckiej”

 3. 3
  3

  Jak na XXI wiek budynek wygląda okropnie. ŁADNIEJ WYGLĄDAŁBY BUDYNEK ZE SZKŁA Z WPLECIONYMI ELEMENTAMI ZIELONEJ ARCHITEKTURY -POŁĄCZENIE SZKŁA,METALU ,ZIELENI. NO I ZA NISKI,W OSTROWIE PRZYDAŁBY SIĘ WYŻSZY GMACH .

 4. 3
  2

  Wlodarze bez wyobrazni. W tym reprezentatywnym miejscu cos takiego budowac?Taki beton ktory bedzie zaslanial b.ladna rekreacje? Kpiny Panowie kpiny.Nie powinny pewne osoby piastowac odpowiedzialnych stanowisk Z szkoda dla spoleczenstwa.Zbierajmy podpisy .

 5. Budynek Prokuratury Rejonowej przy stadionie zaprojektowany z dużym niesmakiem i złą lokalizacją. To miejsce powinno być przeznaczone wyłącznie na infrastruktuę wokół stadionu miejskiego (mamy ekstraligę żużla), a nie dla prokuratury. Ktoś żle pomyślał i jeszcze gorzej zrobił.

 6. szczyt głupizny ….jak mozna usrać cos takiego obok stadionu miejskiego gdzie powinno sie zadbać o miejsca parkingowe….tak zapraszacie kibiców na imprezy sportowe ,na baseny wkrótce i ludzi do parku oraz dzieci do ogrodu jordanowskiego….szczyt głupizny ,totalna bezmyslność urbanistyczna….SKANDAL !!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick