Szybka sprzedaż używanego samochodu

0
Jeśli chcesz pozbyć się dotychczasowego samochodu, to zapewne zastanawiasz się, z jakiego kanału sprzedaży powinieneś skorzystać. Opcji jest tak naprawdę kilka. Żadna z nich nie jest zła. Z drugiej strony wybierając konkretny sposób sprzedaży, musisz wziąć pod uwagę stan oraz wartość auta. W dzisiejszym artykule przedstawimy sposoby sprzedaży samochodów w zależności od ich stanu.

Sprzedaż nowego auta

Mówiąc nowy samochód, nie mamy na myśli auta, które dopiero wyjeżdża z salonu. Wiele osób chce jednak pozbyć się pojazdu, który ma 3-4 lata. W takiej sytuacji najlepszym wyborem może okazać się oddanie auta w komis. Ma to swoje zalety. Korzystając z usług komisu, możesz zostawić swoje auto w rozliczeniu. To oznacza, że przy zakupie samochodu z komisu jego wartość jest pomniejszana o cenę samochodu, który zostawiasz. Oddając auto do komisu, nie musisz tracić czasu na opisywanie go i wykonywanie dokumentacji fotograficznej. Przygotowaniem samochodu do sprzedaży zajmuje się komis. To bardzo wygodne rozwiązanie, które praktycznie nie angażuje właściciela pojazdu.

Alternatywą dla komisu samochodowego jest portal z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. W tym przypadku omijasz pośrednika w postaci komisu i jesteś w stanie uzyskać lepszą cenę sprzedaży auta. Musisz jednak liczyć się z tym, że czeka Cię sporo pracy przy opisie samochodu oraz robieniu zdjęć. Poza tym będziesz musiał zmierzyć się z potencjalnymi nabywcami, którzy będą chcieli zbić cenę auta. Sprzedaż przez portal ogłoszeniowy to czasami prawdziwa droga przez mękę. Niestety rzadko zdarza się, że uda Ci się uzyskać satysfakcjonującą cenę sprzedaży.

Na rynku pojawiła się także opcja sprzedaży samochodu poprzez internetową aukcję. W tym przypadku to rzeczoznawca wykonuje za Ciebie opis auta oraz zdjęcia. Niestety nabywcami w aukcjach są najczęściej komisy, które chcą kupić tanio i sprzedać drożej.

Skup aut Auto Kurek – Poznań

Jeśli chcesz pozbyć się starszego pojazdu, to oczywiście możesz próbować skorzystać z opisanych wyżej kanałów sprzedaży. Niestety w przypadku bardziej wysłużonego auta Twoje szanse na sprzedaż w satysfakcjonującej cenie bardzo spadają. Co zrobić w takiej sytuacji? Możesz skorzystać z oferty profesjonalnego skupu aut. Jak wygląda procedura sprzedaży? Wystarczy, że skontaktujesz się telefonicznie lub mailowo z firmą skupującą samochody. Na podstawie zgłoszenia firma przyśle do Ciebie rzeczoznawcę lub specjalistę, który dokona wyceny pojazdu. Nie będziesz musiał przyjeżdżać do skupu aut. To bardzo ważne w sytuacji, kiedy stan techniczny Twojego auta nie pozwala na przemieszczanie się po drogach publicznych. Po wycenie pojazdu natychmiast otrzymasz ofertę odkupu. Jeśli się na nią zgodzisz, to jeszcze tego samego dnia będziesz mógł podpisać stosowne dokumenty i otrzymać pieniądze. To najmniej angażujący sposób, który jednocześnie gwarantuje Ci uzyskanie uczciwej ceny za sprzedawany samochód.

Przykładem firmy, która świadczy tego typu usługi, jest skup aut Auto Kurek. Możesz tam w prosty sposób sprzedać swoje stare auto i uzyskać za nie całkiem przyzwoitą cenę. Sam proces sprzedaży nie będzie wymagał od Ciebie zaangażowania. Skup aut to prosty i szybki sposób na pozyskanie gotówki za wysłużony samochód.

redaktor wlkp24.info
redakcja@wlkp24.info

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick