Szybciej i bardziej komfortowo. Nowy tomograf komputerowy w ostrzeszowskim szpitalu

3
Nowy, 32-rzędowy tomograf komputerowy pojawił się i działa w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia. Sprzęt jest w 100% własnością szpitala i pochodzi ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Nowy tomograf komputerowy pojawił się w już w ostrzeszowskim szpitalu i służby pacjentom. – To już piąty sprzęt w naszej placówce. Pierwszy był zaledwie 4-rzędowy, a ten jest 32-rzędowy. Różnica jest więc ogromna, jeśli chodzi o jakość pracy, wykonywania badań – mówi Anna Gołębiowska, technik elektroradiolog.

Pieniądze na ten sprzęt pochodzą ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. – Czas opisu badania jest również dużo krótszy, niż do tej pory. Czas oczekiwania na badanie także się skrócił – podkreśla Jarosław Iwaszkiewicz, dyrektor do spraw medycznych OCZ.

To nie koniec zakupowych planów, bo placówka chce także zakupić kolejny sprzęt dla Pracowni Rentgenodiagnostyki. – Ze względu na częste awarie chcemy także zakupić nowy aparat RTG. Liczę na to, że stanie się to w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Dodatkowo planujemy zakupić także nowy aparat ultrasonograficzny, który pozwoli na szeroką diagnostykę pacjentów naszego szpitala oraz pacjentów ambulatoryjnych – dodaje Iwaszkiewicz.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick