Szukamy i Ratujemy przegrali walkę o życie Fafloka

2
To miało zakończyć się inaczej. Grupa Szukamy i Ratujemy poinformowała, że przegrała walkę o życie Fafloka - psa, który miał dołączyć do ich grupy poszukiwawczej jako pies tropiący. Faflok miał tylko cztery miesiące i kilka tygodni temu ciężko zachorował. Ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie, a to wynosiło nawet kilka tysięcy złotych. Niestety, Faflok odszedł mimo wysiłków weterynarzy.

Zbiórka ruszyła w połowie lipca. Informowaliśmy o niej na łamach naszego portalu wlkp24.info.

CZYTAJ: Na co dzień ma pomagać szukać ludzi. Teraz on potrzebuje pomocy człowieka!

Początkowe objawy Fafloka wskazywały na parwowirozę mimo tego, że pies przyjął trzykrotną dawkę szczepionki. Okazało się, że w jego organizmie nie ma prawie w ogóle białych krwinek. Nic nie jadł, był odwodniony. Jego właściciele przejechali setki kilometrów, odwiedzając kliniki weterynaryjne. Faflok przyjmował kroplówki, miał przetaczaną krew. Jego stan się poprawiał. Niestety, w środę przyszło pogorszenie stanu zdrowia i mimo reanimacji, odszedł. – Wiedzieliśmy, że przed Tobą jeszcze dużo pracy, aby móc ratować ludzkie życie. Plan był taki, aby Cię wyszkolić, certyfikować i jeździć razem na akcję. Biegaj szczęśliwy, za tęczowym mostem. Dziękujemy wszystkim za pomoc – napisali członkowie Szukamy i Ratujemy.

Trzy tygodnie nierównej walki podjętej przez przewodniczkę Kasię, setki przejechanych kilometrów, nieprzespane noce, po…

Opublikowany przez Szukamy i Ratujemy – Ostrów Wielkopolski Czwartek, 25 lipca 2019

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ukłony dlal właścicieli pieska, za poświęcenie dla ratowania jego życia. Sam to przechodziłem z dwoma bokserami. Wiem jak boli odejście bezinteresownego oddanego przyjaciela. Do dzisiaj na samo wspomnienie łzy same napływają do oczu chociaż minęło już kilka ładnych lat.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick