Na co dzień ma pomagać szukać ludzi. Teraz on potrzebuje pomocy człowieka!

0
Fot. Szukamy i Ratujemy
Faflok to 12-tygodniowy pies, który ma przed sobą jeszcze całe życie. Jest członkiem ostrowskiej Grupy Szukamy i Ratujemy i dzięki swojemu psiemu węchowi ma pomagać szukać osób zaginionych. Niestety Faflok jest w tej chwili ciężko chory, a jego właścicieli nie stać na pokrycie kosztów drogiego leczenia. Zorganizowano zbiórkę, w której każdy może pomóc.

Grupa Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego ma nowego członka. To Springer Spaniel Angielski-Lery, przekornie zwany Faflokiem. – Zwracam się do wszystkich którym los małego wojownika nie jest obojętny, z prośbą o ratowanie naszego najmniejszego i najmłodszego członka SiR. To facet o wielki sercu – apeluje Jacek Matecki, prezes stowarzyszenia.

LINK DO ZBIRKI ZNAJDZIECIE TUTAJ

Początkowe objawy wskazywały na parwowirozę mimo tego, że pies przyjął trzykrotną dawkę szczepionki.

Okazało się, że w ciele Fafloka nie ma prawie w ogóle białych krwinek. Nic nie je, jest odwodniony, w jego odchodach pojawiła się krew. Leczenie już sięga tysiąca złotych, a to dopiero początek walki o życie psiaka.

Kolejny dzień walki naszego małego – przyszłego ratownika, czyli Fafloka. Jest z nami krótko, bo tylko 16 tygodni, od…

Opublikowany przez Szukamy i Ratujemy – Ostrów Wielkopolski Czwartek, 11 lipca 2019

Faflok jest jednym z czterech psów, które dołączyły do ostrowskich „minionków”. Jego czworonożni towarzysze to Ori, Suri i Atena, po którą grupa jechała aż do Krakowa. Zarówno przed Ateną, jak i Faflokiem seria treningów i szkoleń, by mogły pomagać w poszukiwaniach.

Faflok musi najpierw stoczyć walkę o powrót do zdrowia i każdy może w tym pomóc. – Faflok jest w SiR. A my swoich nie zostawiamy! – mówi prezes grupy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick