Szpital w Pleszewie ze specjalną komorą izolacyjną

0
Fot. Pleszewskie Centrum Medyczne
Do szpitala w Pleszewie trafiła specjalistyczna komora izolacyjna, która przeznaczona jest do transportu pacjentów z podejrzeniem lub objawami koronawirusa. To urządzenie wielofunkcyjne, która pozwala też chronić chorego przed patogenami z zewnątrz. Zakup sprzętu za 30 tysięcy złotych ufundował samorząd powiatu pleszewskiego.
W Pleszewskim Centrum Medycznym od 7 października działa tzw. Oddział Covidowy. To pierwsza placówka w południowej Wielkopolsce, która przekształciła część swoich oddziałów na ten dedykowany tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Aktualnie znajduje się tu 45 pacjentów. W ślad za Pleszewem poszedł także Ostrów Wielkopolski oraz Krotoszyn. Dodatkowo w Wolicy koło Kalisza ponownie ruszył szpital jednoimienny.

CZYTAJ TAKŻE: Decyzja zapadła! Część szpitala w Krotoszynie z łóżkami covidowymi

Pleszewska placówka posiada już specjalną komorę izolacyjną, która pozwala na krótkoterminowe odizolowanie chorego i umożliwia na przykład transport po szpitalu bez ryzyka zakażenia innych osób. Jest  też łatwa w dekontaminacji, co oznacza, że po zdezynfekowaniu od razu może służyć kolejnemu pacjentowi. – Komora jest przeznaczona typowo do użytku wewnętrznego na terenie naszego Centrum. Dzięki niej możliwe jest szybkie i  bezpieczne zarówno  dla pacjenta jak i dla personelu -przetransportowanie chorego do miejsca docelowego. Może to być na przykład szpitalny oddział czy specjalistyczne badania, które musi przejść na terenie placówki – tłumaczy Błażej Górczyński, prezes PCM.

Izolator został zakupiony z pieniędzy powiatu pleszewskiego. Jego koszt to 30 tysięcy złotych. Sprzęt ma cechować się bardzo wysoką wytrzymałością. Ma także nie przepuszczać patogenów na zewnątrz. Część elementów jest wykonanych z przezroczystych materiałów, które pozwalają na ciągłe monitorowanie pacjenta. Daje również możliwość prowadzenia wentylacji zastępczej oraz podawania płynów choremu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick