Decyzja zapadła! Część szpitala w Krotoszynie z łóżkami covidowymi

0
Część szpitala powiatowego w Krotoszynie została przekształcona w tzw. Oddział Covidowy. Decyzja na szczeblu wojewódzkim zapadła w niedzielę, a szpital zadeklarował gotowość w tym zakresie. Dla zakażonych pacjentów udostępnionych jest 50 łóżek w tym 5 respiratorowych.

Szpital w Krotoszynie to kolejny po Ostrowie Wielkopolskim i Pleszewie, który część swojego budynku przystosował dla pacjentów zakażonych koronawirusem, wymagających pomocy medyków. Krotoszyńska placówka „oddała” na Oddział Izolacyjny część budynku od strony ulicy Bolewskiego. – Znajduje się tam 50 łóżek w tym 5 respiratorowych. Decyzja zapadła oczywiście w porozumieniu z dyrekcją szpitala oraz z Narodowym Funduszem Zdrowia – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Oprócz tego od soboty (17.10) szpital w Wolicy stał się ponownie szpitalem jednoimiennym. Tam dla zakażonych pacjentów przeznaczono 120 łóżek. Urząd wojewódzki informuje, że wciąż trwają rozmowy z innymi szpitalami w Wielkopolsce. Na liście nie ma na razie szpitala powiatowego w Jarocinie oraz Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick