DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Szpital w Pleszewie ze specjalną komorą izolacyjną

W Pleszewskim Centrum Medycznym od 7 października działa tzw. Oddział Covidowy. To pierwsza placówka w południowej Wielkopolsce, która przekształciła część swoich oddziałów na ten dedykowany tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Aktualnie znajduje się tu 45 pacjentów. W ślad za Pleszewem poszedł także Ostrów Wielkopolski oraz Krotoszyn. Dodatkowo w Wolicy koło Kalisza ponownie ruszył szpital jednoimienny.

CZYTAJ TAKŻE: Decyzja zapadła! Część szpitala w Krotoszynie z łóżkami covidowymi

Pleszewska placówka posiada już specjalną komorę izolacyjną, która pozwala na krótkoterminowe odizolowanie chorego i umożliwia na przykład transport po szpitalu bez ryzyka zakażenia innych osób. Jest  też łatwa w dekontaminacji, co oznacza, że po zdezynfekowaniu od razu może służyć kolejnemu pacjentowi. – Komora jest przeznaczona typowo do użytku wewnętrznego na terenie naszego Centrum. Dzięki niej możliwe jest szybkie i  bezpieczne zarówno  dla pacjenta jak i dla personelu -przetransportowanie chorego do miejsca docelowego. Może to być na przykład szpitalny oddział czy specjalistyczne badania, które musi przejść na terenie placówki – tłumaczy Błażej Górczyński, prezes PCM.

Izolator został zakupiony z pieniędzy powiatu pleszewskiego. Jego koszt to 30 tysięcy złotych. Sprzęt ma cechować się bardzo wysoką wytrzymałością. Ma także nie przepuszczać patogenów na zewnątrz. Część elementów jest wykonanych z przezroczystych materiałów, które pozwalają na ciągłe monitorowanie pacjenta. Daje również możliwość prowadzenia wentylacji zastępczej oraz podawania płynów choremu.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz