Szpital w Ostrowie dostanie sprzęt od WOŚP. „Takie urządzenia pracują w najlepszych klinikach na świecie”

1
screen z fanpage'a WOŚP
Do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim trafią aparat do tomografii komputerowej oraz rentgen stacjonarny. Dwa nowoczesne urządzenia zostaną kupione z pieniędzy zebranych podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W styczniu tego roku zebrano rekordową sumę 175 938 717 zł. Część z tych pieniędzy właśnie w postaci najnowocześniejszego sprzętu trafi do ostrowskiej lecznicy.

Jak informuje fundacja na swojej stronie internetowej, sprzęt, który trafi do szpitali to 55 urządzeń medycznych „najbardziej zaawansowanych technologicznie, kosmicznie drogich, przeważnie niedostępnych dla budżetów polskich szpitali”. Będzie to koszt rzędu 106 mln zł. „Orkiestra kupiła 55 urządzeń medycznych – 15 stacjonarnych aparatów RTG, 9 rezonansów magnetycznych, 13 tomografów komputerowych, 9 kardiomonitorów do pracy w środowisku MRI oraz 9 aparatów do znieczuleń przeznaczonych do pracy w środowisku MRI” – czytamy na fanpage’u Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sprzęt ma trafić do Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Grudziądza, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Ostrowa Wielkopolskiego, Przemyśla, Szczecina, Torunia, Łomianek, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry.

– Z wyników trzydniowych negocjacji jestem bardzo, bardzo zadowolona – powiedziała po zakończeniu negocjacji Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP. – Kupiliśmy najnowocześniejszy sprzęt produkowany przez uznane na całym świecie, międzynarodowe koncerny. Są to urządzenia, jakie pracują w najlepszych klinikach na świecie. Uzyskaliśmy przy tym doskonałe warunki zakupu i bardzo niskie, w stosunku wartości rynkowych, ceny tych urządzeń. Po raz kolejny widzimy, jak świetne efekty przynosi wypracowany przez 27 lat doświadczeń Orkiestry sposób kupowania sprzętu medycznego w drodze konkursu ofert. Jesteśmy dumni słysząc opinie naszych ekspertów, którzy przecież na co dzień często uczestniczą w zamówieniach publicznych, że nikomu i nigdzie nie udaje się wynegocjować takich warunków, jakie uzyskuje Orkiestra w swoich konkursach. To naprawdę gigantyczny sukces naszej Fundacji, a przede wszystkim ogromna korzyść dla najmłodszych pacjentów w szpitalach – dodaje.

Ostrów Wielkopolski to jedyne miasto z naszego województwa, które otrzyma w tym roku sprzęt w ramach zakupów, których dotyczyły trzydniowe negocjacje. Szpital w tym mieście nie po raz pierwszy został dostrzeżony przez WOŚP. W 2018 roku Jurek Owsiak wraz z przedstawicielami fundacji przyjechał do Ostrowa, aby osobiście przekazać karetkę neonatologiczną, przystosowaną do przewozu wcześniaków i noworodków.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. W ostatnich kilku latach częściowo uległo poprawie funkcjonowanie dotychczasowego systemu opieki zdrowotnej, lecz nadal jest on niewydolny i trzeba go reformować dalej. Gorąco popieram przeznaczanie większych środków finansowych na służbę zdrowia z budżetu państwa jak i dotacji unijnych — poseł Jan Dziedziczak

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick