Szpital w Krotoszynie będzie jednoimienny?

0
Krotoszyńskie media informują, że wojewoda wielkopolski rozważa opcję przekształcenia części szpitala w Krotoszynie na placówkę zakaźną. Łóżka dla zakażonych osób miałaby się pojawić w jednym z budynków szpitala zlokalizowanej albo przy ulicy Mickiewicza, albo Bolewskiego. Urząd Wojewódzki nie potwierdza tych informacji. Przekazano nam, że rozmowy trwają.

Szpital w Krotoszynie miałby stać się drugim szpitalem jednoimiennym w regionie. Pierwszym z nich jest ten zlokalizowany w Wolicy koło Kalisza. Decyzją wojewody zwiększona zostanie także liczba łóżek na oddziałach covidowych m.in. w Ostrowie Wielkopolskim i Kępnie.

CZYTAJ: Prezes PGKiM w Krotoszynie usłyszał zarzuty!

Krotoszyńskie media informują, że część budynku krotoszyńskiej lecznicy miałaby zostać zadedykowana jedynie pacjentom zakażonym. Na razie nie wiadomo, czy chodzi o część przy ulicy Mickiewicza, czy tę przy Bolewskiego. Wielkopolski Urząd Wojewódzki nie potwierdza tych informacji – Nie zapadła jeszcze żadna decyzja. Rozmowy trwają – poinformowano redakcję wlkp24.info.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Łukasz Mikołajczyk, wojewoda wielkopolski poinformował, że baza łóżek covidowych zostanie zwiększona o 300 kolejnych. Decyzje będą podejmowane na bieżąco.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick