Prezes PGKiM w Krotoszynie usłyszał zarzuty!

2
Na polecenie prokuratora Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 3 osoby w sprawie żądania i przyjmowania korzyści majątkowych przez urzędników z Krotoszyna. Wśród zatrzymanych są dwie osoby pełniące funkcje publiczne oraz jeden przedsiębiorca. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty o charterze korupcyjnym. Na wniosek prokuratora dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

O zatrzymaniu prezesa PGKiM w Krotoszynie pisaliśmy w środę. Wtedy też prokuratura nie udzielała żadnych informacji ze względu na toczące się postępowanie. Teraz Prokuratura Krajowa oficjalnie poinformowała o podjętych krokach. – Prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił dwóm urzędnikom zarzuty żądania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w łącznej wysokości 162 tysięcy złotych jednemu z nich oraz w łącznej wysokości 130 tysięcy złotych drugiemu, w zamian za korzystne dla przedsiębiorcy rozstrzyganie przetargów. Natomiast zatrzymany przedsiębiorca usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowych urzędnikom kwalifikowane z art. 229 par. 1 k.k. – informuje prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Prokuratura poinformowała, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec dwóch podejrzanych wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec trzeciego z zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 tysięcy złotych, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe kto jeszcze poleci. Tam chyba w tych rejonach jest czegoś szukać. Życie nad poziom , pokupione domy , mieszkania drogie auta. Za wypłaty?? Przy tak drogim życiu codziennym. Ile się tam w komunalce i wodkanach zarabia na kierowniczych stanowiskach. Napiszcie ile 10-20-30 tys miesięcznie.

  2. 10

    Jak jednego przycisną i wsadzą to się nie jedno posypie pewnie jeszcze. Nigdzie nie jest czysto . Jak głębiej pogrzebią to może jeszcze poczytamy o tym czy o tamtym.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick