DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Prezes PGKiM w Krotoszynie usłyszał zarzuty!

O zatrzymaniu prezesa PGKiM w Krotoszynie pisaliśmy w środę. Wtedy też prokuratura nie udzielała żadnych informacji ze względu na toczące się postępowanie. Teraz Prokuratura Krajowa oficjalnie poinformowała o podjętych krokach. – Prokurator Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił dwóm urzędnikom zarzuty żądania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w łącznej wysokości 162 tysięcy złotych jednemu z nich oraz w łącznej wysokości 130 tysięcy złotych drugiemu, w zamian za korzystne dla przedsiębiorcy rozstrzyganie przetargów. Natomiast zatrzymany przedsiębiorca usłyszał zarzuty wręczenia korzyści majątkowych urzędnikom kwalifikowane z art. 229 par. 1 k.k. – informuje prokurator Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Prokuratura poinformowała, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wobec dwóch podejrzanych wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec trzeciego z zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 30 tysięcy złotych, dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • JZM
  Jestem z miasta

  sobota, 17 października, 2020

  Ciekawe kto jeszcze poleci. Tam chyba w tych rejonach jest czegoś szukać. Życie nad poziom , pokupione domy , mieszkania drogie auta. Za wypłaty?? Przy tak drogim życiu codziennym. Ile się tam w komunalce i wodkanach zarabia na kierowniczych stanowiskach. Napiszcie ile 10-20-30 tys miesięcznie.

  Odpowiedz
 • P
  Patryjota

  sobota, 17 października, 2020

  Jak jednego przycisną i wsadzą to się nie jedno posypie pewnie jeszcze. Nigdzie nie jest czysto . Jak głębiej pogrzebią to może jeszcze poczytamy o tym czy o tamtym.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz