Szpital w Kaliszu ma nowego dyrektora. To specjalista od restrukturyzacji

10
Radosław Kołaciński - dyrektor Wojewódzkiego Zespolonego Szpitala w Kaliszu
Radosław Kołaciński wygrał konkurs na dyrektora Szpitala Zespolonego w Kaliszu i został powołany na nowe stanowisko przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego i obejmie tę funkcję 1 marca, a jego kadencja potrwa sześć lat.

Zmiana na stanowisku dyrektora Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu ma nowego dyrektora. Został nim Radosław Kołaciński, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. administracyjno-eksploatacyjnych Szpitala Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy koło Kalisza. „Pan Kołaciński posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w spółkach prawa handlowego oraz organach nadzorujących samorządowe podmioty lecznicze” – czytamy w uzasadnieniu uchwały podjętej 21 lutego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

ZOBACZ TEŻ: Grypa atakuje? Zakaz odwiedzin w kaliskim szpitalu

Nowy dyrektor kaliskiego szpitala, który obejmie to stanowisko 1 marca, specjalizuje się m.in. w reorganizacjach i restrukturyzacjach przedsiębiorstw oraz podnoszeniu efektywności ich funkcjonowania.

„Od stycznia 2018 roku zajmuje się tematyką administracyjno-eksploatacyjną jako zastępca Dyrektora w Szpitalu w Wolicy, skutecznie wdrażając proces podnoszenia efektywności w podległym mu pionie oraz ograniczania kosztów Szpitala” – informują przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Radosław Kołaciński był już wcześniej związany z kaliskim szpitalem. Od lipca 2007 roku był przewodniczącym Rady Społecznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, a od grudnia 2017 roku jest członkiem tej rady.

Konkurs na dyrektora musiał zostać rozpisany po tym, jak dotychczasowy dyrektor Wojciech Grzelak zdecydował się przejść na emeryturę. Funkcję szefa placówki pełnił przez ostatnie 12 lat. Do czasu wyboru nowego dyrektora pełniącym obowiązki został Włodzimierz Szewczyk.

ZOBACZ TEŻ: Ostrzeszowski szpital przygotowuje się pod przejęcie pogotowia ratunkowego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Panie redaktorze, jeszcze Pan napisze piekny artykuł na temat tego speca od destrukcji. Sprzedawanie liczników do prądu to nie zarządzanie olbrzymim szpitalem.

  2. Już doprowadził szpital do ruiny , a to dopiero rok. Wszystkie umowy z podwykonawcami wypowiedziane.
    Energohandel Toruń też sprzedał .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick