DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ostrzeszowski szpital przygotowuje się pod przejęcie pogotowia ratunkowego

Od 1 kwietnia ostrzeszowskim pogotowiem ratunkowym znowu będzie zarządzać szpital, a nie prywatna firma. To efekt zmian, które jakiś czas temu wprowadziło Ministerstwo Zdrowia chcąc, aby pogotowia ratunkowe były wyłącznie państwowe. W 2004 roku ostrzeszowski szpital podjął decyzję o przekazaniu ratownictwa medycznego w prywatne ręce. Powodem były między innymi problemy finansowe. Szpital nie posiadał wystarczających środków na wyposażenie karetek i zatrudnienie pełnej obsady ratowników medycznych. Teraz to się zmieni. Pogotowie znowu zostanie włączone w struktury szpitala i będzie miało siedzibę tuż przy nim.

Obecnie trwają prace remontowo-adaptacyjne byłej przyszpitalnej pralni. W części budynku –  na powierzchni 82 metrów kwadratowych – będzie się mieścić szatnia, łazienki, pokój socjalny, kuchenka, dwa pokoje wypoczynkowe (dla ratowników i lekarza) oraz lekarski pokój dzienny i pomieszczenie gospodarcze. – Prace remontowe zamkną się tu kwotą 160 tysięcy złotych – informuje Magdalena Kułak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie.

Znane są też miejsca postoju karetek. – Karetka typu „S” z lekarzem i dwoma ratownikami garażuje w nowej bazie pogotowia, w budynku byłej pralni ostrzeszowskiego szpitala. Karetka typu „P” z dwoma ratownikami, będzie stacjonować w bazie Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie nad Prosną – dodaje Magdalena Kułak.

W nowej bazie przy Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia garażują także dwie dotychczasowe karetki do transportu szpitalnego. W pogotowiu pracować będzie ta sama załoga, co dotychczas łącznie z kierownikiem – lekarzem Bartoszem Strzeleckim.

Kolejnym etapem robót w budynku byłej pralni będzie remont pozostałych pomieszczeń, elewacji i dachu oraz dociepleniem budynku. – Zarząd powiatu zaproponuje radzie wyasygnowanie środków na remont pozostałej części budynku byłej pralni, gdzie docelowo mieścić się będą przychodnie specjalistyczne oraz po godzinie 18.00 tzw. wieczorynka – tłumaczy rzecznik starostwa.

Szacuje się, że łączny koszt robót w budynku o powierzchni 350 metrów kwadratowych, wraz z instalacją centralnego ogrzewania wyniesie około 600 tysięcy złotych.

Po zakończeniu remontu OCZ zadba o otoczenie obiektu, a więc opłotowanie, chodniki, miejsca parkingowe oraz zieleń. Przewidywane jest także wyburzenie budynku byłej kuchni i stołówki, co pozwoli uzyskać dodatkowy teren do zagospodarowania.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz