Szczurze truchła, odchody i przeterminowane leki. Trwa wielkie sprzątanie schroniska

6
Fot. Fanpage schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim
Od 1 stycznia stery podostrowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim przejęła nowa kierowniczka. Agnieszka Nowicka, dotychczasowa szefowa przegrała w przetargu, ogłoszonym przez Urząd Miejski. Obecnie trwa wielkie sprzątanie przytuliska. Jak informuje nowa kierowniczka, na miejscu znaleziono szczury, odchody, przeterminowane leki oraz tony śmieci.

16 grudnia Urząd Miejski ogłosił oficjalne wyniki przetargu na objęcie stanowiska kierownika schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Dotychczasowa szefowa – Agnieszka Nowicka przegrała. Wybrano tańszą ofertę złożoną przez firmę Stefix, która opiewała na kwotę 600 000,00 zł.

CZYTAJ W TYM TEMACIE: 

Nowa kierowniczka wzięła się do pracy, a zaczęła ją od gruntownych porządków na terenie przytuliska. Okazuje się, że akcja sprzątania wymagała wiele siły i par rąk do pracy. „Poznajcie moją wspaniałą i niezwykle dzielną ekipę! A dlaczego dzielną? Ponieważ mierzyliśmy się dziś z biegającymi nam między nogami szczurami, mnóstwem spróchniałego drewna, taczkami z przedziurawionymi oponami, tonami liści, mnóstwem szczurzych odchodów i trucheł(spokojnie, deratyzacja w planach) przeterminowanych leków, górami śmieci, i wszechogarniającym błotem…” – czytamy na fanpage’u schroniska.

To nie koniec porządków, bo kolejna duża akcja ma odbyć się za około dwa tygodnie. „Potrzebujemy silnych mężczyzn, kto ma ochotę dołączyć – zapraszamy” – apeluje nowa kierowniczka.

Podostrowskie przytulisko przechodzi generalny remont. W ramach inwestycji dobudowane zostanie piętro budynku, dzięki temu schronisko zyska więcej pomieszczeń, których obecnie tak brakuje. W obiekcie będą dwie windy: osobowa i towarowa, wybudowana zostanie chłodnia, powstanie zaplecze socjalno–sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych.

Po zakończeniu inwestycji, będzie w nim mogło znaleźć schronienie do 400 zwierząt. Całkowity koszt modernizacji to 6 milionów złotych. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wiosnę 2024 roku.

CZYTAJ: Ruszyła modernizacja schroniska dla zwierząt. Co z czworonogami na czas remontu?

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. A ta osoba, która dopuściła do tego brudu poniesie konsekwencje takiego stanu?! Jak zwykle pewnie NIE, gdyby ludzie byli świadomi, że poniosą odpowiedzialność za swoje źle prowadzone miejsce pracy to bardziej przykładali by się do dbałości o mienie niż o własne korzyści

  2. Wygrana w przetargu…… ,aż boję się myśleć co będzie dalej……. I oby nie było tak jak w Radysach…. Obyśmy byli pozytywnie zaskoczeni… bo jeśli ktoś oferuje swoje usługi za przysłowiową złotówkę ,to ….. no ,ale czas pokaże jak będzie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick