Będą zmiany w kierownictwie podostrowskiego schroniska dla zwierząt? Złożono dwie skrajne oferty

50
Czy Agnieszka Nowicka może pożegnać się z funkcją kierownika międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim? Ogłoszono coroczny przetarg na kierowanie międzygminną placówką. Wpłynęły dwie oferty, a różnica w kwotach między nimi wynosi ponad 300 tysięcy złotych. Konkurs nie został jeszcze rozstrzygnięty, a o jego wynikach poinformujemy w momencie opublikowania jego wyników.

Co roku Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim organizuje przetarg, który wyłania kierownika międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Do tej pory przytuliskiem niezmiennie kierowała Agnieszka Nowicka, która złożyła ofertę także w tegorocznym konkursie, jako firma AG-BUD S.C. Agnieszka i Laura Nowickie. Według dostępnych dokumentów wpłynęła także oferta od firmy „Stefix” kierowanej przez Stefa Wróbla.

Na 2023 rok Urząd Miejski zaplanował przeznaczyć na funkcjonowanie schroniska 700 tysięcy złotych. W przetargu złożono dwie oferty. Firma Agnieszki Nowickiej zaproponowała kwotę blisko 950 tysięcy złotych. Jej konkurent przedstawił kwotę 600 tysięcy złotych. Zapytaliśmy ostrowski magistrat skąd ta rozbieżność w zaproponowanych stawkach. Różnica wynosi więc około 350 tysięcy złotych.

Wczoraj ostrowski magistrat poinformował, że doszło do oficjalnego otwarcia kopert z ofertami kandydatów do przetargu. O wynikach ogłoszonego konkursu jeszcze nie poinformowano. Do tematu będziemy wracać.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

50 KOMENTARZE

 1. Pani Agnieszka dobrze wie, jak prowadzić schronisko i ile to kosztuje. A ten drugi to jakiś fantasta – nie ma pojęcia o temacie. Rozłoży schronisko jak nic.

  • pani Agnieszka NIE WIE jak prowadzić schronisko!!!! psy są zaniedbane, chore, głodne… mozna dłuuuuugo wymieniać. Był pan panie realisto? czy jest pan tylko znajomym p.Agnieszki

 2. Pani Agnieszka prawdziwie kocha te nieszczęsne psy i pomaga jak może. Nigdy nie odmówiła przyjazdu po porzucone zwierzęta .Wie jak zaopiekować się nimi i powinna dalej to robić bez względu na koszty.

  • Na reszcie będzie dobra zmiana! Aktualne kierownictwo ma wyrok sądowy- nie chce ujawnić danych – co oznacza ze na wiele do ukrycia…

   Mocno trzymam kciuki za nowe kierownictwo które zjednoczy wszystkich wolontariuszy, bo aktualne tylko dzieliło.

  • pani Agnieszka tak kocha zwierzęta, że jedne głodzi, inne usypia … a w samym schronisku bywa … prawie wcale, za to większość czasu spędza albo na wycieczkach krajowych i zagranicznych,albo na zakupach drogich ciuchów

  • Powinno być brane pod uwagę doświadczenie to prawda. A Stefix oferta na prowadzenie schroniska. Ciekawe kto jeszcze będzie jaka oferta

 3. Moze schronisko przejmie wiecznie niezadowolony z obecnego kierownictwa pan T, który wrzuca kamyki co chwile do tego ogódka i pokaze co umie ,a nie tylko sie zali na fejsie

 4. Czas najwyższy!!! Dosyć tego rozbójnictwa,nierozliczona,z wyrokiem,mało jeszcze kasy ma,tak zarządzać to kpina,na ten moment nie cieszy się dobrą opinią, dobrze zarządzane to kpina, laik, który się nie zna nie powinien się wypowiadać. Podobno kto jej podpadnie ten nie ma wstępu do schroniska, a miski z zamarzniętą wodą ? Eutanazje zdrowych, odchowanych szczeniaków,umierające w męczarniach chore kocięta? To tylko wierzchołek góry lodowej przewinień pani Agnieszki:(((

  • Dokładnie ! O tych biednych i chorych kociętach słyszałam nie raz – JAK tak można ?? Teraz przy nowym kierownictwie będę mile widziana i będę przywozić karmę dla kotów, zabawki i chętnie włączę się w pomoc tym biednym Zwierzakom. Do tej pory każda uwaga czy pytanie było powodem do ataku słownego na każdego. Z tego znam to kierownictwo jedynie.

 5. Zmiana prowadzącego to najlepszy prezent dla zwierząt w schronisku. Przecież obecnej kierowniczki zwierzęta nie interesowały. Wydawane do adopcji nie sterylizowane. Ponad 50 procent bez sterylizacji w schronisku. Masakra.

 6. Urząd przeznaczył na schronisko na rok taką kasę:

  ” Na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień
  publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze zmianami) zamawiający informuje, że kwota,
  jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 700.000,00 zł ”

  Zatem aktualnie prowadząca schronisko mocno przestrzeliła kwotę proponując ponad 900 tyś.

 7. Pani Agnieszka jest po stronie zwierząt! Kocha je i chce stworzyć możliwie najlepsze warunki tym i tak już bardzo skrzywdzonym przez człowieka istotom. Jeśli o prowadzeniu schroniska decydować będą wyłącznie finanse, to dla głównego podmiotu, jakim są zwierzęta, skończy się to tragicznie.

  • tak kocha zwierzęta, to dlaczego nigdy jej nie ma w schronisku? dlaczego dopuszcza, by umierały zupełnie nieleczone? dlaczego nie sprawdza domów? gdzie wizyty przed i poadopcyjne? no właśnie dla p.Nowickiej liczą sieJEDYNIE FINANSE dla siebie i rodzinki

 8. Super sprawa. Dziewczyny z Kalisza już szykują wolontariacki desant. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Całuski i do zobaczenia.

 9. Nareszcie przetarg nie był zrobiony pod Nowicką i proszę – jednak chętni się znaleźli. To dobra wiadomość dla wszystkich a szczególnie tych zwierząt w schronisku.

 10. Nareszcie! Skoro sam urząd zmienił warunki przetargu żeby ktoś inny mógł wystartować to znaczy, że widzi problem (jednak!). Robienie świętej z kogoś kto ma służyć zwierzętom jest śmieszne i trochę podejrzane. Czas na zmiany bo jak widać PR już kierowniczce nie pomógł. Oby nastąpiła zmiana na tym stanowisku. A tekstu, że kociętom będzie lepiej poza schroniskiem (Gazeta Wyborcza z lata tego roku) to już było apogeum jest świętości i oddania zwierzętom.

 11. Jeszcze bedziecie plakac za Agnieszka..ale to czas pokaze. A ludzie co rzucaja klody jej pod nogi to ch.. z wami

 12. Zbliżaja się świeta wiec słowami kolędy”….obecne kierownictwo…czem prędzej się zabierajcie…..”….Dość!!!!!

 13. W koncu-konców zaistniała możliwość wystartowania w przetargu dla innych.booooo od wielu lat przetarg byl tylko dla obecnie prowadzacej.

 14. Stefix handluje farbami a nazwa AG-Bud to naprawdę kojarzy się ze zwierzętami.

  Czy mniejsza kasa to gorsze warunki dla zwierząt? Niekoniecznie.
  Do tej pory pula była niemała a psy i tak jadły marketówkę ze zbiórek.
  Wystarczy żeby prowadzący schronisko otoczył się mądrymi, wrażliwymi ludźmi i zwierzaki będą się miały dobrze.
  Obecny kierownik i tak nie znał zwierząt. Zajmował się innymi sprawami. To był cytat. Czyli? Mądrze zarządzać, trzymać się warunków umowy, zatrudnić ludzi (zwierzolubów). I przepychanki słowne nie są nikomu potrzebne. W tym wszystkim najważniejsze są zwierzęta.

 15. Z tego co wiem firmę Stefix reprezentuje najlepsza Ostrowska behawiorystka zwierzęca ma serce i potężna wiedzę.
  To najlepsza zmiana od lat w tym mieście. Mam nadzieję że ktoś wkoncu publicznie pokaże przekręty Pani Agnieszki

 16. Dotychczasowy wykonawca Ag-bud sc Agnieszka i Laura Nowickie: uśpienia zdrowych szczeniąt w schronisku, trzy prawomocnego wyroki sądu, działanie z rażącym naruszeniem prawa, utrudnianie dostepu do informacji publicznej dot. wydawania pieniędzy na schronisko i zajmowania się zwierzętami (leczenia, kastracji, czipowania), wydawanie zwierząt do adopcji bez kastracji (niezgodnie z umową i prawem – ustawą o ochronie zwierząt), zatrudnianie zamiast trzech pracowników, na co otrzymywali pieniądze – dwóch lub jednego, brak leczenia zwierząt, przewożenie zwierząt przez osoby bez uprawnień – tych nieprawidłowości jest wiecej. Tak więc zmiana w schronisku to coś koniecznego i wspaniale, że ta epoka kończy się bezpowrotnie, mam nadzieję. Trzymam kciuki za nowego wykonawcę.

 17. No a jak można z jednej strony wołać o pieniądze a z seugiej strony kupować karmę workami w najdroższym sklepie zoologicznym w Galerii Ostrowskiej!!!

 18. Teraz tylko czekać czy Urząd znów nie stanie po niewłaściwej stronie.
  Już dość wydatkowania publicznych pieniędzy na działania bez pokrycia. Bo jak powiedziała P. Agnieszka nie ma czasu na prowadzenie papierologi (sesja rady).

 19. Co było, a co może być…, teraz są dyskusje, a przecież w tle tych spraw jest UM, który nie jest bez winy. To UM nie reagował na nieprawidłowe zarządzanie schroniskiem, to UM stworzył kryminogenny przetarg ustawiony pod jeden tylko podmiot i to w UM jest całe zło, które prowadziło do lekceważenia zawartej umowy i wszelkich konfliktów z mieszkańcami. Czy prezydentka Pani Klimek nie wiedziała o tym, a i Rada Miasta też nie wiedziała? Wszyscy dobrze wiedzieli jaki jest przetarg. Kontrole schroniska przez UM zawsze wypadały bez zastrzeżeń, a było inaczej. Jeśli nie było właściwego nadzoru UM nad zarządem schroniska, to Pani Nowicka lekceważyła swoje obowiązki. Nie bez winy jest także Powiatowy Inspektor Weterynarii, który nie dostrzegał warunków bytujących tam kotów, które zdychały masowo. Powinien kwestionować przyjmowanie kotów do nieprzygotowanego schroniska, a nigdy tego nie zrobił. Powinien żądać stworzenia warunków dla nich. A prezydentka Pani Klimek odpowiedzialna za wszystko nie interesowała się tym wcale. Wszystko to razem dało taki obraz schroniska w Ostrowie Wlkp.

  • Nic dodać nic ująć. Cała prawda. Ryba psuje się od głowy i ja jako mieszkanka Ostrowa NIGDY Carycy nie zapomnę jej stosunku do Zwierząt, Schroniska, kotów wolnożyjących i w ogóle jej podejścia do tych bezbronnych Istot. Ale psy i koty nie głosują, a fotki z nimi, to za słaby PR.

 20. Wiecie jaki jest dla was dobry kierownik? Taki, który będzie wam na wszystko pozwalał, patrzył przez palce, tolerował zbiórki które nigdy nie będą rozliczane, pozwalał na umieszczanie psów w szemranych hotelikach, udostępniał dane osobowe osób adoptujących zwierzęta w celu wizyt poadopcyjnych. Taki, który wpuści was wszędzie, o każdej porze i pozwoli na wszystko. Czyli taki, który będzie miał na wszystko wywalone. Każdy z własną koncepcją, z własnym zdaniem zostanie zniszczony, pomówiony, zrównany z błotem, przeciągnięty po prokuraturach.

  • Takiego nie chcemy, ani tego, który jest teraz, który ma zwierzęta gdzieś i tylko jego interes się liczy.

 21. Nie ma w Polsce dobrego patentu na prowadzenie schronisk. Prywatne firmy drenują na maxa kasę schronisk bo chcą zarobić. Fundacje i stowarzyszenia są nie lepsze, ale łatwiej jest wtedy ukryć różne przekręty (ręka rękę myje, poza tym to są kółka wzajemnej adoracji powiązane wspólnym interesem). Jak schronisko staje się gminne- jeszcze gorzej. Jak opozycja chce uwalić burmistrza czy prezydenta to napuszcza swoich „wolontariusz” i zaczyna się polka. Nikt normalny nie chce być kierownikiem schroniska dla zwierząt. To niewdzięczna praca, walka z wiatrakami, do tego dochodzi trudny czynnik ludzki i świadomość, że świata nie zbawisz. Do tego dochodzą patologie władzy- jak dostajesz schronisko od razu są naciski na „najlepszych” weterynarzy, „najlepsze karmy”, „najlepsze firmy”, „najlepszych wolontariuszy” itd. Naprawdę uważacie że coś się zmieni??? Wszystko drożeje, a ja zastanawiam się jak za 600 tys. można utrzymać schronisko, skoro tylko 3 pracowników zatrudnionych za najniższą krajową od 2023r. to roczny koszt 129 tys. zł brutto? Tylko trzech…. A gdzie reszta pracowników, opieka weterynaryjna, wyżywienie, media? To NIEREALNE.

  • Nie tylko pieniądze są w tym przypadku ważne. Empatia, zaangażowanie, wolontariusze, akcje edukacyjne, a przede wszystkim skuteczne adopcje ! Sterylizacje i kastracje także są podstawą. Do tego życzliwość i otwartość na mieszkańców i ich pomoc – zbiórka karmy czy wyprowadzanie psów, to też jest realna pomoc. Jak się kocha zwierzęta, to się wie jak im naprawdę pomóc.

  • Dla was każdy kierownik będzie zły, zhejtowany i pomówiony. Jeszcze tylko ordynarnego pana T. brakuje bo mu chyba żółć gdzie ujść nie ma, odkąd nie jest wynajmowany do robienia zadym.

 22. Po tylu latach zapaliło się wreszcie światełko w tunelu… Może wreszcie doczekamy w schronisku kadry z prawdziwego zdarzenia!!! Pieniądze są potrzebne, ale ważna jest przede wszystkim gospodarność !!!A tego tam nigdy nie było… No i najważniejsze, to empatia wobec tych biednych zwierząt i przejęcie się ich losem!!!

 23. Było złe pani Agnieszka nie nadawała się do schroniska niektóre z psów zostały uśpione inne miału być uśpione ale na szczęście ktoś czuwał przy nich (pani Agnieszka )przypuszczam ze bała się kolejnego nagłośnienia wiec odpuściła (a była mowa o dwóch psach które miały być uśpione )Psy nie były agresywne .Pani Magda ma dużo empatii do zwierząt to ona praktycznie cały czas jest tam i wydaje mi się ze zależy jej na zwierzętach .Nie ciągłym przyczepianiu latek pies agresywny zły itd ale na szczęście nie pracuje już tam starszy pan (ojczym p Agnieszki )który nadawał psom łatki Bandytów i nie tylko.Odmawiał adopcji starszych psów !Pies który został nazwany Bandyta ma wspaniały dom w Niemczech .W tym psie nie było agresji !może z wyjątkiem do tego „pana „Pan Maciej i pani Danuta dali psiakom wiele miłości wiele adopcji dokonało się dzięki nim .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick