Sukces ostrowskich chirurgów! Pierwsi w regionie przeszczepili… florę bakteryjną z jelita grubego

15
Chirurdzy z ostrowskiego szpitala, jako pierwsi w regionie południowej Wielkopolski dokonali przeszczepu... flory bakteryjnej z jelita grubego. Do tej pory takie zabiegi wykonywano tylko w ośrodkach akademickich.

Zakażenie bakteryjne jelit bakteriami z rodzaju Clostridia jest bardzo często zagrażające życiu pacjentów. Chory traci wtedy duże ilości wody i elektrolitów. To zakażenie jest bardzo popularne wśród tych, którzy przeszli COVID-19. Dotyka także osłabione organizmy oraz te po leczeniu silnymi antybiotykami. – Choroba ta jest szczególnie niebezpieczna w szpitalach i domach opieki społecznej. Oprócz leczenia celowanym antybiotykiem, uznaną metodą leczenia jest przeszczep bakterii z jelita grubego poprzez zabieg endoskopowy – mówi dr Jarosław Kasperczyk, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej ostrowskiego szpitala, który przeprowadził innowacyjny przeszczep.

W ostrowskim szpitalu wykonano zabieg przeszczepu… flory bakteryjnej z jelita grubego. Odbył się on w formie endoskopowej. Do tej pory takie zabiegi wykonywano jedynie w ośrodkach akademickich. Ostrowski szpital wykonał ten zabieg, jako pierwszy w południowej Wielkopolsce. „Tym bardziej cieszy fakt, że w ciągu najbliższych dni chirurgia przeniesie się na gruntownie wyremontowany oddział!” – napisał na swoim fanpage’u Paweł Rajski, starosta ostrowski.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. Przyszedł do szamba to zaczął od eksperymentów ze stolcem 🙂 🙂
  A ja się pytam gdzie poprzedni Kierownik??? Komu był niewygodny, że się go pozbyli?? I kilku innych lekarzy i pielęgniarek przy okazji? Dlaczego o tym nie piszą żadne ostrowskie media?

 2. Te zabiegi już robiono 2016 roku na internie, I dlaczego odszedł Dr.Janicki, skoro był ściągany przez starostę i podobno taki dobry chirurg🤔

 3. O tym ze odeszło 4 chirurgów i odchodzi 7 pielęgniarek cicho sza. Chyba nie ma się czym chwalić skoro odszedł i nadal odchodzi tak liczny personel z chirurgii. Dowiemy się jakie decyzje administracyjne dyrekcji i starosty skłoniły personel do odejścia ?

  • Marian przecież to nie tajemnica, że Janicki miał dość kłamstw Panów. A że nie dał się kupić podwyżką to odszedł. Jeden z niewielu honorowych.

 4. A dlaczego odeszło, co zrobiono aby zostali? Są jeszcze lekarze i inni medycy dla których są ważniejsze wartości, niż kasa, nepotyzm, kłamliwe obietnice i mają odwagę to powiedzieć wprost, potrafią wyjść z szafy. Niestety głupia i autorytarna władza tego nie lubi, i zrobi wszystko aby człowieka zniszczyć i się go pozbyć, bez mrugnięcia powieką. Czy takie działanie jest przejawem troski o chorych? Proszę odpowiedzieć sobie samemu. To tylko jest pokazanie jak to są mali ludzi, chorzy na władzę, byle z kim, byle jak, byle być, byle trwać i z koryta chlać.

 5. Chirurgia była na wysokim poziomie za pana Dr.Janickiego ,teraz jak go niema i jeszcze do paru innych lekarzy to chirurgia w Ostrowskim szpitalu się rozpada.
  Odeszli dobrzy lekarze ,a teraz odchodzą pielęgniarki.

 6. Dr Janicki był bardzo dobrym hirurgiem i co bardzo ważne był porządnym iuczciwym lekarzem dla niego liczyło się dobro pacjenta bez Pana doktora ta cała niby teraz chirurgia się rozpada

 7. Hmmm, tematu nie znam, ale sądząc po ilościach komentarzy coś jest na rzeczy. Włodarze pewnie przemilczą, „nagle” nie przeczytają artykułu. 🙂 Z UM tutaj nikt nic nigdy nie skomentował, ale Pan Starosta czasami tak, zatem czekamy na odpowiedź, bo szpital to Pana broszka. 🙂

  • To sie nie doczekamy. Musiałby przyznać się starosta, że na siłę trzyma na stołku człowieka, który już dawno powinien odejść. Za te wszystkie kłamstwa.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick