Sukces kaliskiego teatru w walce o ministerialne dotacje

0

Najbliższe trzy edycje Kaliskich Spotkań Teatralnych otrzymały bardzo wysokie dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Łącznie to kwota 900 tysięcy złotych. Ostatni raz tak dużą dotację z MKiDN festiwal otrzymał w 2010 roku, kiedy jednorazowo wsparta została jubileuszowa 50. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych. 

Kaliskie Spotkania Teatralne to jedyny festiwal teatralny, który w centrum uwagi widzów i jury stawia aktora, aktorskie rzemiosło i kunszt. Założony w 1960 roku przez Tadeusza Kubalskiego, jest najstarszym festiwalem teatralnym w Polsce. Od 2014 roku funkcję dyrektora festiwalu pełni Magda Grudzińska.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Teatr i taniec, którego celem jest wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze i tańcu, przyznał właśnie Kaliskim Spotkaniom Teatralnym rekordowo wysoką dotację – 300 tysięcy złotych na każdą z trzech kolejnych edycji festiwalu (łącznie 900 tysięcy). Ostatni raz tak dużą dotację z MKiDN festiwal otrzymał w 2010 roku, kiedy jednorazowo wsparta została jubileuszowa 50. edycja Kaliskich Spotkań Teatralnych. W kolejnych latach kwoty dotacji spadały –  w latach 2011-2013 wynosiła rocznie 200 tys., natomiast w latach 2014-2016 100 tys. rocznie. Obecnie kaliski festiwal dołączył do grona najwyżej dotowanych przez MKiDN festiwali teatralnych w Polsce.

Najbliższa edycja KST odbędzie się w dniach 13-21 maja 2017 r.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick