DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Stworzyli studencką aplikację do szukania współlokatorów. Są w finale prestiżowego konkursu

Czwórka kolegów, uczniów I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim zakwalifikowało się do finału prestiżowego konkursu. Stworzyli oni aplikację dla studentów do szukania współlokatorów.

Tworzenie aplikacji trwało tygodniami, ale opłaciło się. Mikołaj, Mateusz, Janek i Piotr zakwalifikowali się do finalistów prestiżowego konkursu Solve For Tomorrow pod patronatem firmy Samsung. Zwycięzcy otrzymają stypendia do podziału w drużynie oraz nagrody rzeczowe. Aplikacja „Akademic” to nic innego, jak wyszukiwarka… odpowiedniego dla nas współlokatora. – Będzie pozwalała znaleźć współlokatora dobranego pod względem zainteresowań, nawyków codziennego życia po to, by nie było konfliktów między współlokatorami – mówi Piotr Rak, współtwórca aplikacji. – Do aplikacji zaimplementujemy rozległy system filtracji oraz weryfikację takich użytkowników – dodaje Mateusz Cieszyński.

Do konkursu zgłoszono łącznie ponad 250 projektów. W półfinale było ich 30, z których wyłoniono finałową 12 w tym ten z Ostrowa Wielkopolskiego. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu będzie miało miejsce w Warszawie w połowie kwietnia. – To konkurs innowacyjnych pomysłów, które mogą zmieniać świat. To konkurs dla młodych ludzi w wieku licealnym – tłumaczy Janek Szydłowski.

Proces powstawania aplikacji nie był łatwy. – Samo zgłoszenie projektu do konkursu już wymagało wiele pracy. Następnie czekaliśmy, aż zakwalifikujemy się do półfinałów. Odbyliśmy szereg warsztatów z desing thinking, dzięki którym przeprowadziliśmy potem badania w postaci wywiadów i ankiet – tłumaczy Mikołaj Zembrzuski.

Pracę młodych twórców można podglądać na instagramowym profilu akademic_app, a w przyszłości planują również założyć bloga, na którym będą informować o postępach swoich prac. Trzymamy kciuki!

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • C
    Celek

    piątek, 29 marca, 2024

    Brawo. Fajny pomysł z tą aplikacją.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz