Studenci-seniorzy zakończyli rok. Jak radzili sobie w czasie epidemii?

0
W maseczkach, z zachowaniem dystansu oraz z możliwością obejrzenia materiału wideo. Tak wyglądało zakończenie roku akademickiego 2019/2020 na Ostrowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Garstka słuchaczy postanowiła wziąć udział w uroczystości osobiście. Większość pozostała jednak w domach, by losu i wirusa nie kusić. Mogli oni jednak obejrzeć wideo z uroczystości w internecie.

Były dyplomy, były przemówienia, były nawet birety. Choć Ostrowski Uniwersytet Trzeciego Wieku musiał zamknąć swoje drzwi w połowie marca z powodu pandemii, studenci w wieku senioralnym nie próżnowali. – Nauczyłam się obsługi komputera, płatności internetowych, założyłam konto w banku, Facebooka – opowiada Gabriela Mielczarek, przewodnicząca samorządu oraz słuchaczka Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Musimy nadążać za technologią, jeśli chcemy kontaktować się z dziećmi, czy wnukami! – dodaje.

Wykładowcy przyznają, że seniorzy zadziwiają ich zaangażowaniem. – To bardzo ambitni studenci! Wykładowcom bardzo dobrze się z nimi współpracuje – mówił prof. Tadeusz Sarnowski, dziekan Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk w Ostrowie Wielkopolskim.

Epidemia koronawirusa niestety pokrzyżowała wszystkim plany, a sale wykładowe musiały się zamknąć, a seniorzy pozostać w izolacji dla własnego dobra. – Jesteśmy jak rodzina. Cały czas kontaktowaliśmy się ze sobą telefonicznie, za pośrednictwem internetu. Każdy o każdego się troszczył – opowiadał Józef Kozan, prezes zarządu Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Obecnie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku jest 420 członków. W tym roku jubileusz 45-lecia obchodzą Uniwersytetu Trzeciego Wieku w całej Polsce. Ten Ostrowski obchodzi 13-te urodziny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick