Strażacy z Ostrowa oddelegowani do szpitala covidowego w Poznaniu

1
Fot. PSP Ostrów Wielkopolski
Dwóch strażaków z ostrowskiej jednostki dołączyło do kolegów m.in. z Pleszewa oraz Krotoszyna i pomagają w opiece nad pacjentami z COVID-19. Przez najbliższy miesiąc miejscem ich pracy będzie szpital tymczasowy na Międzynarodowych Targach w Poznaniu.

Asp. Damian Resler i mł.ogn. Patryk Pera z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim zostali oddelegowani, jako ratownicy medyczni do szpitala tymczasowego w Poznaniu. O rozpoczęciu pracy ich kolegów z Pleszewa oraz Krotoszyna informowaliśmy już na łamach naszego portalu.

Strażacy będą pomagać w opiece nad pacjentami walczącymi z COVID-19. Pracować będą w systemie 24h/dzień wolny. Ich służba ma tam potrwać około miesiąca. Mundurowi zostali oddelegowani do Poznania na podstawie decyzji Michała Zielińskiego, wojewody wielkopolskiego.

Fot. PSP Ostrów Wielkopolski

O tym, czy do Poznania pojadą kolejni strażacy zadecydują nadchodzące tygodnie. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a liczby zakażonych wciąż się zmieniają. Wielkopolska jest jednym z trzech województw, w których sytuacja jest bardzo trudna. Adam Niedzielski, minister zdrowia poinformował, że wielkopolskie szpitale potrzebują pomocy, a tą zapewniają placówki z województwa zachodnio-pomorskiego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick