Strażacy z Pleszewa i Krotoszyna opiekują się pacjentami w szpitalu covidowym

2
Fot. KP PSP w Pleszewie
Trzech strażaków z Pleszewa oraz dwóch z Krotoszyna zostało oddelegowanych do opieki nad pacjentami z COVID-19 w szpitalu tymczasowym w Poznaniu. Służba strażaków potrwa tam miesiąc i w zależności od rozwoju sytuacji będą podejmowane decyzje o wysłaniu kolejnych mundurowych na Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Z całej Wielkopolski do szpitala tymczasowego w Poznaniu zostało oddelegowanych 15 strażaków. Wśród nich są mundurowi z Pleszewa. – Z naszej jednostki wyjechało trzech strażaków. Będą tam miesiąc. Pracować będą w systemie 24h i dzień wolnego. Zostali odpowiednio przeszkoleni i ich zadaniem będzie pomoc w opiece nad pacjentami chorymi na COVID-19 – mówi asp. Mariusz Glapa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

W 15-osobowej grupie znaleźli się także strażacy z Krotoszyna. – Jest tam dwóch naszych strażaków, którzy posiadają tytuł ratownika – powiedział nam rzecznik krotoszyńskiej straży pożarnej.

Na terenie województwa wielkopolskiego w szeregach Państwowej Straży Pożarnej na co dzień służbę pełni 189 strażaków posiadających uprawnienia zawodowe ratownika medycznego. – Część z nich już od początku epidemii wspiera Państwowe Ratownictwo Medyczne, jeżdżąc w zespołach wyjazdowych karetek pogotowia. Pozostali są w pełnej gotowości i w razie potrzeby zostaną skierowani do służby w szpitalach – mówi bryg. Sławomir Brandt z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Oprócz strażaków z Pleszewa i Krotoszyna w grupie znajdują się mundurowi z Poznania, Turku, Grodziska Wielkopolskiego, Czarnkowa, Piły oraz Słupcy. Grupa 15 strażaków będzie przebywać na Międzynarodowych Targach Poznańskich przez miesiąc. Po tym czasie będą podejmowane dalsze decyzje, co do wysłania tam kolejnej grupy mundurowych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 5
    1

    Czapki z głów, brawa i podziękowania dla strażaków oraz wszystkich walczących z pandemią, pielęgniarką, lekarzom itd.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick