Strażacy z OSP Sobótka otrzymają nowy wóz

1
zdjęcie poglądowe
To już pewne. Strażacy z OSP Sobótka niedługo otrzymają nowy wóz bojowy. Właśnie podpisano dokumenty pozwalające przekazać dotację gminie Ostrów Wielkopolski w wysokości 260 tys. zł na zakup średniego wozu ratowniczo-gaśniczego z napędem na cztery koła.

Ponad ćwierć miliona złotych, które otrzymała gmina Ostrów Wielkopolski z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to jedna trzecia kosztu zakupu średniego wozu ratowniczo-gaśniczego. Pojazd ma trafić do OSP Sobótka. Całkowita wartość pojazdu to 760 tys. zł. Pozostałe pół miliona zostanie wyłożone z budżetu gminy.

Nowy wóz bojowy ma zastąpić wysłużonego stara z 1986 roku. To jeden z dwóch pojazdów, którymi dysponuje obecnie jednostka z Sobótki. Drugim jest 4-letni lekki samochód pożarniczy marki Ford. „Ze względu na położenie przy DK11 ma najwięcej wyjazdów do różnego rodzaju zdarzeń na terenie gminy”- mówią ostrowscy urzędnicy.

Nowy wóz ma trafić do jednostki jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TEŻ: Strażacy otrzymali nowy wóz. Jako nieliczni w Wielkopolsce

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Gratuluję strażakom z Sobótki. Mam nadzieję, że stary wóz od którego urywały się koła i pędziły po jezdni na inne samochody zostanie zezłomowany.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick