Strażacy z Jarocina podsumowali rok

0
Fot. Adam Majewski
Niosą pomoc i ratunek ludziom, gaszą pożary, bywa, że są pierwsi na miejscach wypadków – strażacy, bo o nich mowa, są wszędzie tam gdzie ich potrzebujemy. W Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie odbyło się spotkanie podsumowujące ubiegłoroczną działalność straży.

– W roku 2018 jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały w powiecie jarocińskim 815 razy. Interwencie te związane były z 182 pożarami, 621 miejscowymi zagrożeniami oraz w 12 alarmami fałszywymi – mówi st. asp. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Strażacy z Jarocina uczestniczyli w 123 działaniach ratowniczych związanych z usuwaniem skutków wypadków komunikacyjnych. Łącznie w 2018 roku udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy 178 poszkodowanym. Na terenie powiatu jarocińskiego działa 46 jednostek OSP, z których 10 włączonych jest do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Ciekawostką jest też fakt, że dyspozytorzy stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Jarocinie w 2018 roku odebrali 2881 dzwoniące telefony alarmowe, spędzając niespełna 45 godzin z słuchawką telefonu przy uchu.

Spotkanie było również okazją do poświęcenia nowego wozu drabiniastego, który otrzymali w listopadzie. Więcej na jego temat pisaliśmy przy okazji przekazania go jarocińskiej komendzie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick