Strażacy nie wjechali. Dlaczego słupki przy rynku nie zadziałały?

9
Oficjalnie funkcjonują od zeszłego tygodnia i niestety już sprawiły problemy. Słupki przy ostrowskim rynku - bo o nich mowa - nie opuściły się przed jednym z wozów strażackich ostrowskiej jednostki. Na szczęście strażacy nie zostali wezwani do pożaru, a do mniej poważnego zdarzenia. Dlaczego słupki nie zadziałały? To wyjaśnia Miejski Zarząd Dróg. Planowane są także kolejne testy.

Słupki przy ostrowskim rynku miały ograniczyć wjazd samochodów osobowych na rynek i to zdało egzamin. W założeniu mają one jednak opuszczać się, gdy na płytę rynku chce dostać się pojazd służb ratunkowych takich, jak policja, pogotowie lub straż pożarna.

Strażacy mieli okazję przekonać się o tym na własnej skórze podczas jednej z poniedziałkowych interwencji. Mundurowi podjeżdżając do słupków dzwonią pod specjalny numer telefonu, który uruchamia system ich opuszczania. – Zostaliśmy wezwani do uwięzionego nietoperza w jednym z budynków przy ulicy Wrocławskiej. Niestety system opuszczania słupków nie zadziałał i musieliśmy pojechać inną drogą – mówi kpt. Tomasz Chmielecki, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TAKŻE: SARS-CoV-2 na Oddziale Rehabilitacyjnym w Pleszewie

Ta sytuacja wywołała niemałe oburzenie wśród mieszkańców Ostrowa. Na szczęście wyjazd strażaków nie dotyczył groźnego pożaru, a jedynie uwięzionego zwierzęcia. Co w przypadku, gdyby zagrożone było ludzkie życie? Według przepisów w stanie wyższej konieczności strażacy mogą staranować samochody lub uszkodzić słupki, by dostać się jak najbliżej pożaru.

Dlaczego słupki nie zadziałały? To będzie wyjaśniane. – Wcześniejsze testy były pomyślne. Po całym zajściu słupki także działały. Trwają czynności wyjaśniające. Planujemy także kolejne testy z udziałem służb ratunkowych – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

9 KOMENTARZE

 1. 4
  3

  The mystery of niedzialajace slupki. A na policji jaka statystyka bo juz dawno njusa nie bylo? Jakies 3 kartony lewych fajek moze i 15 lat wiezienia 😀

 2. 1
  1

  Dlaczego nie powiedzą w tv proart że taki bubel zamontowali za 70tys a dlatego bo seniorzy nie czytają Internetu a co tam jest kasa jak ule postanowili koło urzędu to mówią bo jak miasto sprzeda miud to będzie na ratę długu

 3. 4
  1

  “wyjaśniane” ?
  Pan Wieruchowski poważnie mówi? Przecież to powinno być dawno wyjaśnione!!!
  Mądrzy ludzie na stołkach zamknęli pół miasta z wąskimi uliczkami, a pozostali na to parkują jak idioci.
  Na dodatek chętnie kazałbym zamienić się mieszkaniem na ulicy wrocławskiej/ wiosny ludów z kimś kto ponownie pozwolił zrobić odcinek ulicy pod filarami jednokierunkowy. Brawo geniusze, a największy z nich tj. Wieruchowski dawno powinien polecieć ze stołka.

 4. Zamiast zaśmiecać centralę nr telefonów które mają obsługiwać ten mechanizm. Czy nie prościej wyposażyć słuzby ratunkowe w zwykłego pilota od tego systemu?
  Na osiedlach zamnkietych lokatorzy maja swoj od np.szlabanu. I jakimś cudem nigdzie nie musza dzwonić podjeżdzajac pod bramę. A wszystko działa

 5. 2
  1

  Po co te słupki? Nie lepiej ustawić dwóch bezrobotnych, mundurowych i walić mandaty? Niech wypisują do bólu. Będzie przynajmniej na emerytury dla tych debili co po 25 latach pójdą na emerytury.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick