SARS-CoV-2 na Oddziale Rehabilitacyjnym w Pleszewie

1
Fot. pixabay.com
Koronawirusa u łącznie 30 osób potwierdzono na Oddziale Rehabilitacyjnym w pleszewskim szpitalu. Całkowicie wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów, a ci, którzy wymagali hospitalizacji zostali przewiezieni do szpitali. Przyjęcia pacjentów na oddział zostały całkowicie wstrzymane.

Zakażonych jest 30 osób. To 24 pacjentów oraz 6 osób z personelu medycznego. 12 zakażonych wymagało hospitalizacji dlatego część została przyjęta na oddział covidowy w Pleszewie, a kolejni zostali przewiezieni do Ostrowa Wielkopolskiego.

Jak informuje rzecznik pleszewskiego szpitala przyjęcia pacjentów do Oddziału Rehabilitacyjnego zostały wstrzymane do odwołania. – Oddział nadal pracuje z pacjentami (23 osoby), którzy mieli ujemny wynik badania  na obecność SARS-CoV-2. Dla bezpieczeństwa pacjentów wstrzymano także przyjęcia ambulatoryjne w Zakładzie Fizjoterapii. Pozostałe oddziały szpitalne funkcjonują normalnie, choć oczywiście zdarzają się pojedyncze przypadki wyłączenia personelu z aktywności zawodowej np. z powodu kwarantanny, ale obecnie jesteśmy w stanie zabezpieczyć te braki pozostałym personelem. Na razie zakażenie potwierdzono u 6 osób spośród personelu Oddziału Rehabilitacyjnego – mówi Ireneusz Praczyk.

To już kolejny oddział pleszewskiego szpitala, którzy musiał zmierzyć się z koronawirusem. Od 7 października w Pleszewskim Centrum Medycznym funkcjonuje oddział izolacyjny tzw. covidowy, czyli przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób zakażonych patogenem i wymagających hospitalizacji.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick